Aktualności

11 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Obóz dla Polonii - wydłużamy nabór!

W związku z dużym zainteresowaniem wydłużamy termin naboru uczestników na obóz dla Polonii. Już w sierpniu 30 młodych ludzi z całego świata będzie mogło za darmo szkolić swój warsztat pod okiem ekspertów w otoczeniu malowniczych krajobrazów Podlasia.
11 czerwca 2016, Dmitry Lukashevich

Dzienniki o. Aleksandra Schmemanna - cz. 2

Osobę o. Aleksandra znamy z jego książek o Wielkim Poście, o Eucharystii, a także z kazań. Nawiązując do opublikowanych wcześniej fragmentów medytacji o. Aleksandra z Tygodnia Męki Pańskiej, chciałem bardziej wyeksponować szczególnie ważny dla niego wątek niewłaściwego postrzegania Kościoła, Eucharystii i ich wzajemnego związku.
10 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Czarnogóra: 1000-lecie męczeństwa św. Jana Włodzimierza

W tym roku przypada 1000-lecie męczeńskiej śmierci Jana Włodzimierza - pierwszego serbskiego świętego. W związku z tym w jego rodzinnej Czarnogórze 4 czerwca miały miejsce szczególne uroczystości.
10 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Rumunia: nowi święci z monasteru Putna

Święty Synod Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej uznał za świętych mnichów z monasteru Putna: metropolitę mołdawskiego Jakuba oraz ojców Sylasa, Paisjusza i Natana.
10 czerwca 2016, Katarzyna Rabczuk

Konkurs „Mój Patron” rozstrzygnięty

Dnia 30 maja 2016 r. w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej w Białej Podlaskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego „Mój Patron” zorganizowanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
10 czerwca 2016, Andrzej Charyło

Wystawa w Państwowym Archiwum w Genewie

8 czerwca 2016 r. w Państwowym Archiwum w Genewie otwarto wystawę z okazji jubileuszu 150-lecia konsekracji genewskiej cerkwi katedralnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego, która jest najstarszą prawosławną świątynią w Szwajcarii. Z inicjatywy arcybiskupa Genewy i Europy Zachodniej Michała wystawę przygotowało Stowarzyszenie Cerkwi Rosyjskiej.
09 czerwca 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Święto parafialne Wniebowstąpienia Pańskiego w Sławatyczach

Jedna z nierentownych struktur parafialnych naszej cerkwi, społeczność parafialna w Sławatyczach w święto Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzi swoje święto parafialne.
09 czerwca 2016, Jakub Marczuk

Pielgrzymka na Święto Męczenników Chełmskich i Podlaskich

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. wierni z terenów Lubelszczyzny oraz delegacje z Białegostoku, Białorusi i Ukrainy, podjęli trud pielgrzymowania do Chełma na Święto Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej.
09 czerwca 2016, Adam Matyszczyk

Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w Krynkach

Święto Wniebowstąpienia w dekanacie sokólskim, w sposób szczególny obchodzone jest w kryńskiej cerkwi i traktowane niemal jako drugie święto parafialne. Także w tym roku, wierni przybyli do miejscowej świątyni, by wznieść modlitwy, za siebie, za bliskich, za ojczyznę ale i za to, by ziemia wydała dobre plony.
09 czerwca 2016, Daria Sadowska, Julita Hanczaruk

Młodzież z Podlasia wzięła udział w Festiwalu Kultury Słowiańskiej w Sowiecku

W dniach 27-30 maja 2016 r. odbyła się organizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej oraz Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku wycieczka do Obwodu Kaliningradzkiego na Festiwal Kultury Słowiańskiej w mieście Sowieck.
|<  <<  <  498  499  500  501  502  503  504  505  506  507  508    >  >>  >|