Aktualności

30 listopada 2016, ks. Andrzej Lewczak

Wizyta Metropolity Sawy w Moskwie

W dniach 18-22 listopada br., na zaproszenie Jego Świętobliwości Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi Cyryla, w związku z 70. rocznicą jego urodzin, w Moskwie przebywała delegacja Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na czele z Jego Eminencją Wielce Błogosławionym Sawą Metropolitą Warszawskim i całej Polski.
30 listopada 2016, Anna Kindziuk

Monaster św. apostoła Andrzeja na greckiej wyspie Kefalonia

30 listopada, w dzień św. Andrzeja, przedstawiamy krótką informację o klasztorze w Kefalonii, któremu patronuje ten apostoł.
30 listopada 2016, tłum. Karion Szeszko

U Boga jest miejsce dla każdego

Prezentujemy kolejny fragment z cyklu komentarzy do Pisma Świętego - "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina nam o tym, że Bóg kocha nas i akceptuje pomimo naszych ludzkich słabości i niedoskonałości.
29 listopada 2016, prot. Julian Felenczak

Koncert "Czerwona Kałyna" w Mokrem

W niedzielę 20 listopada br. w Mokrem odbył się koncert poezji i pieśni ukraińskich, poświęcony kulturze i językowi miejscowej społeczności ukraińskiej.
29 listopada 2016, ks. Łukasz Koleda

Poświęcenie polichromii kaplicy akademickiej w Warszawie

Dzień 27 listopada 2016 roku, pięknie zapisał się na kartach historii budynku przy ulicy świętych Cyryla i Metodego 4 w Warszawie. Tego dnia po zakończeniu prac ikonograficznych, Jego Eminencja Metropolita Sawa dokonał poświęcenia fresków w kaplicy akademickiej świętych Cyryla i Metodego.
28 listopada 2016, Grzegorz Szmyga

Ostatni odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Jaką rolę odgrywają w prawosławiu ikony? Dlaczego powinno się je czcić? Jaka jest ich symbolika? Jak należy prawidłowo całować ikony? Na te oraz inne pytania dzieci postara się odpowiedzieć biskup Grzegorz, w ostatnim już odcinku "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze".
28 listopada 2016, Katarzyna Jaworowska

Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

Pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski 24 listopada br. odbył się Św. Sobór Biskupów PAKP, w którym wzięli udział wszyscy arcybiskupi i biskupi.
28 listopada 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Jubileusz święceń kapłańskich ks. dziekana Jana Jaroszuka

20 listopada w XXIV niedzielę po Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Mikołaja w Michałowie. Po zakończonym nabożeństwie władyka Jakub pozdrowił proboszcza tamtejszej parafii ks. mitrata Jana Jaroszuka z okazji jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich. Ponadto arcybiskup dokonał poświęcenia nowego ogrodzenia cerkiewnego.
28 listopada 2016, Aleksy Mularczyk

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego z wizytą w parafii na Bacieczkach

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego przywróciło tradycję przeprowadzania spotkań na parafiach. 17 listopada br. Bractwo odwiedziło parafię pw. św. Ap. Jana Teologa w Białymstoku, w dzielnicy Bacieczki. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem wieczornym i akatystem ku czci św. Jana Teologa.
26 listopada 2016, ks. port. Jerzy Łukaszewicz

Konferencja duchowieństwa diecezji lubelsko-chełmskiej

Tradycyjnie w listopadzie w prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej ma miejsce konferencja diecezjalna duchowieństwa. W bieżącym roku odbyła się ona w Centrum Diecezjalnym w Lublinie w sobotę, 26 listopada.
|<  <<  <  497  498  499  500  501  502  503  504  505  506  507    >  >>  >|