Aktualności

22 czerwca 2016, ks. Jerzy Klimiuk

Święto parafialne w Narewce

Święto Zesłania Ducha Świętego na Apostołów jest wyjątkowo uroczyście obchodzone w Narewce. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu wszyscy mieszkańcy miejscowości dziękują Bogu za miniony rok i proszą błogosławieństwa na nadchodzące dni.
22 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Współpraca seminariów św. Włodzimierza i Gevorkian

17 czerwca br. dwa prawosławne seminaria, amerykańskie św. Włodzimierza i ormiańskie Gevorkian, podpisały o porozumienie o współpracy.
22 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Kambodża: opublikowano tekst Boskiej Liturgii w języku khmerskim

Prawosławna misja w Kambodży rozwija się; rok temu przygotowano pierwszy w historii prawosławny modlitewnik w języku khmerskim, teraz przyszła kolej na tłumaczenie Boskiej Liturgii.
22 czerwca 2016, ks. Jan Grajko

Dzień Świętego Ducha w Kodniu

W poniedziałek, 20 czerwca swoje święto parafialne – Dzień Świętego Ducha – obchodziła Parafia Prawosławna pw. św. Archanioła Michała w Kodniu. To już kolejny rok, gdy wraz z wybudowaniem nowej cerkwi pw. św. Ducha do Kodnia powróciła tradycja nadzwyczaj uroczystego obchodzenia drugiego dnia Pięćdziesiątnicy.
22 czerwca 2016, tłum. Anna Dyjakowska

Łagodność jest niezbędna

Część 7. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Bardzo wielu chrześcijan nie uważa łagodności za niezbędną cnotę, sądząc, że to tylko sprawa zewnętrzna. Jeżeli owoc jest słodki, powiadają, co komu do tego, że kora drzewna bywa twarda?
21 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Wystąpienie metropolity Sawy podczas Wielkiego i Świętego Soboru Cerkwi Prawosławnej

Podczas pierwszej sesji Soboru zwierzchnicy wszystkich Cerkwi prawosławnych zwrócili się do zebranych z krótkimi wystąpieniami. Poniżej prezentujemy tekst wystąpienia zwierzchnika Cerkwi prawosławnej w Polsce Jego Eminencji metropolity Sawy.
21 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Święty Sobór Cerkwi Prawosławnej rozpoczął obrady

20 czerwca br., w dniu święta Świętego Ducha, dokładnie o godzinie 11.00 w Prawosławnej Akademii Krety w Kolymbari rozpoczął obrady Wielki i Święty Sobór Cerkwi Prawosławnej. Jego uroczyste otwarcie poprzedziła św. Liturgia celebrowana w języku arabskim w cerkwi monasteru ikony Matki Bożej „Gonia”, w której wzięli udział zwierzchnicy przybyłych na Sobór Cerkwi wraz z członkami delegacji.
21 czerwca 2016, MPH

Święto Pięćdziesiątnicy w warszawskiej katedrze

19 czerwca 2016 roku w katedrze metropolitalnej pw. św. Marii Magdaleny miała miejsce uroczysta Święta Liturgia, której przewodniczył ks. Anatol Szydłowski w asyście duchowieństwa warszawskiej katedry.
20 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Święta Liturgia święta Pięćdziesiątnicy w Heraklionie

W niedzielę, w dniu święta Zesłania Ducha Świętego na Apostołów zwierzchnicy dziesięciu Cerkwi, którzy przybyli na Kretę w celu uczestnictwa w Świętym i Wielkim Soborze Cerkwi Prawosławnej, celebrowali św. Liturgię w katedrze metropolitalnej św. Menasa w Heraklionie. Przewodniczył jej Jego Świątobliwość patriarcha konstantynopolitański Bartłomiej.
20 czerwca 2016, ks. Henryk Paprocki

Synaksarion Poniedziałku Pięćdziesiątnicy - Dzień Ducha Świętego

Dzisiaj, w poniedziałek Pięćdziesiątnicy, świętujemy samemu Najświętszemu, Życiodajnemu i Wszechmocnemu Duchowi, Jednemu z Trójcy Bogu, który jest równy w czci i współistotny Ojcu i Synowi, i z Nimi jest wysławiany.
|<  <<  <  494  495  496  497  498  499  500  501  502  503  504    >  >>  >|