Aktualności

16 września 2016, Agnieszka Stepaniuk

Wyjatkowe uroczystości w Szczytach

Dzień wspomnienia ścięcia głowy św. Jana Chrzciciela był okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich jak i 30-lecia święceń diakońskich proboszcza tamtejszej parafii, ks. prot. Jana Stepaniuka. Także tego dnia metropolita Sawa udzielił świeceń kapłańskich diakonowi Adamowi Magrukowi.
15 września 2016, Zofia Pawlak

Młodzież z diecezji warszawsko - bielskiej w Jabłecznej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski w dniach 9-11 września odbyła się pielgrzymka autokarowa do monasteru w Jabłecznej, zorganizowana pod patronatem Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji warszawsko-bielskiej.
15 września 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba, na początku września br. nastąpiły zmiany personalne w niektórych parafiach diecezji białostocko-gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
14 września 2016, ks. Jakub Dmitruk

Święto ul. Niecałej w Kaliszu

W Kaliszu, tradycją lat ubiegłych, w drugą sobotę września odbyło się Święto ul. Niecałej. Zgodnie z harmonogramem ubiegłych lat, także i w tym roku uroczystości rozpoczęła Święta Liturgia w cerkwi św. św. ap. ap. Piotra i Pawła, której przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Szymon.
14 września 2016, ks. Paweł Janiel

Zaśnięcie najświętszej Marii Panny w Hrubieszowie

W niedzielę 28 sierpnia br. wierni hrubieszowskiej parafii przeżyli swoją drugą "Paschę" po czternastu długich miesiącach remontu świątyni, ponownie mogli się zebrać na święto parafialne Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przybyli na nie także wierni z Chełma i innych okolicznych miejscowości, liczne grono sympatyków naszej parafii a także liczni pielgrzymi z kilku miast na Wołyńu z Ukrainy.
14 września 2016, Agnieszka Osiak

Ks. Jarosław Biryłko wyróżniony złotą odznaką MKiDN

W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2016 przyznano specjalne wyróżnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Złotą odznakę otrzymał ks. Jarosław Biryłko, proboszcz parafii w Stargardzie.
13 września 2016, Ksenia Andrejuk

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Prawosławnej

W dniach 1-4 września 2016 r. w Bukareszcie odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Prawosławnej, którego motto brzmiało „Jezus Chrystus – radość życia”.
13 września 2016, Katarzyna Jaworowska

Szczebrzeszyn: pierwszy od 100 lat prawosławny ślub

W sobotę, 10 września, w szczebrzeszyńskiej cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny odbył się pierwszy od ponad 100 lat ślub. Wydarzenie to, oprócz rodziny i przyjaciół pary młodej, zgromadziło wielu zainteresowanych mieszkańców miasta.
13 września 2016, ks. Marek Wasilewski, diakon Łukasz Ignatowicz

Świecenia diakońskie w dniu święta diecezji warszawsko-bielskiej

10 września Cerkiew prawosławna modlitewnie wspomina św. Hioba Poczajowskiego. Jest on patronem diecezji warszawsko-bielskiej. Tegoroczne główne uroczystości odbyły się w świątyni pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi.
13 września 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Święcenia kapłańskie diakona Piotra Hanczaruka

11 września, w dniu święta Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił w Boską Liturgię w Katedrze pw. św. Mikołaja w Białymstoku. Podczas nabożeństwa arcybiskup udzielił święceń kapłańskich ks. diakonowi Piotrowi Hanczarukowi.
|<  <<  <  486  487  488  489  490  491  492  493  494  495  496    >  >>  >|