Aktualności

05 marca 2016, o. Marek Ławreszuk

Rozdziały Marka: Sobota Dusz

W kalendarzu cerkiewnym możemy odnaleźć szczególne dni modlitwy za zmarłych. To czas wspólnej modlitwy za tych członków Cerkwi, którzy odeszli do życia wiecznego. Nabożeństwa tych dni są wyjątkowe i nie ograniczają się, jak można byłoby przypuszczać, wyłącznie do panichid.
04 marca 2016, Dominika Kovačević

Patriarcha jerozolimski w monasterze Dibbin (Jordania)

Patriarsza wizyta w Dibbin załagodziła konflikt pomiędzy Grekami i Arabami w Cerkwi jerozolimskiej.
04 marca 2016, ks. Dawid Brewczyk

Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks. Andrzeja Bierezowca

28 lutego w parafii Św. Ducha na białostockim Antoniuku odbyła się uroczysta Boska Liturgia z okazji 50-lecia święceń kapłańskich ks. mitrata Andrzeja Bierezowca.
04 marca 2016, Dominika Kovačević

Sofia: pierwsze wspomnienie św. arcybiskupa Serafina (Sobolewa)

Miesiąc temu wspólna komisja bułgarsko-rosyjska ogłosiła arcybiskupa Serafina (Sobolewa) świętym. 25 i 26 lutego w Sofii - mieście, w którym działał i został pochowany - odbyły się pierwsze uroczystości ku jego czci.
04 marca 2016, Anna Czerewacka

Ksiądz Henryk Paprocki uhonorowany Nagrodą im. ks. Romana Indrzejczyka

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka jest przyznawanej przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów chrześcijańskim osobom konsekrowanym za rozwój dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. Tegorocznym laureatem został ks. Henryk Paprocki, duchowny prawosławny, wykładowca Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
03 marca 2016, Dominika Kovačević

Intronizacja antiocheńskiego metropolity Wielkiej Brytanii i Irlandii

27 lutego w Londynie intronizowano pierwszego antiocheńskiego metropolitę Wielkiej Brytanii i Irlandii. Został nim pochodzący z Syrii władyka Sylwan (Unur).
03 marca 2016, Aleksy Mularczyk

Zebranie sprawozdawcze Bractwa św. św. Cyryla i Metodego

Bractwo św. św. Cyryla i Metodego zorganizowało zebranie sprawozdawcze z działalności białostockiego koła w 2015 roku. Przybyło ponad trzydziestu członków zrzeszonych w kole.
02 marca 2016, Kancelaria Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

Ogłoszenie o wyborze wykonawcy na nadzór inwestorski

W imieniu Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej informujemy, iż w odpowiedzi na zapytanie z dnia 16 lutego 2016r. o cenę na usługę nadzoru inwestorskiego projektu
02 marca 2016, matuszka Agnia

Zmarła ihumenia Ludmiła

2 marca 2016 roku, w wieku 89 lat zmarła matuszka ihumenia Ludmiła (Polakowska). Wieloletnia przełożona Monasteru św. św. Marty i Marii na Świętej Górze Grabarce oraz pierwsza przełożona odrodzonego dzięki jej staraniom Domu Zakonnego w Wojnowie.
02 marca 2016, ks. Andrzej Łoś

Serbska delegacja w diecezji lubelsko-chełmskiej

W niedzielę 28 lutego w lubelskiej cerkwi katedralnej Przemienienia Pańskiego gościła grupa Serbów, której przewodniczył archimandryta Stefan Šarić, ojciec duchowny żeńskiego monasteru Rajinovac. Od wielu lat prawosławna diecezja lubelsko-chełmska ma dobre relacje z wieloma diecezjami Patriarchatu Serbskiego.
|<  <<  <  384  385  386  387  388  389  390  391  392  393  394    >  >|