Aktualności

11 października 2021, Ks. Jan Kazimiruk i ks. Rafał Wawreniuk

Potrójne uroczystości w Nowoberezowie

Dzień pamięci patrona cerkwi św. ap. i ew. Jana Teologa, jubileusz 250-lecia świątyni oraz oficjalne zakończenie wieloletniego, generalnego remontu wnętrza wspomnianej cerkwi – suma tych trzech okoliczności sprawiła, że dni 8-9 października br. zapiszą się w historii nowoberezowskiej parafii.
11 października 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Uczennice Pana

W Nowym Przymierzu, jak wskazuje św. Paweł, zarówno mężczyźni, jak i kobiety są chrzczeni w Chrystusie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, stworzeni na Jego obraz, zyskują Jego podobieństwo. To jednak w żaden sposób nie znosi różnicy między mężczyznami i kobietami.
10 października 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Wiedza, która zbawia

Często posługuję się przykładem jazdy na rowerze jako obrazem poznawania Boga. Nauka jazdy nie sprawia trudności, jeśli nie masz nic przeciwko chwilowemu upadkowi. Jednak bez względu na to, ile lat jeździsz, nie możesz opisać komuś, skąd wiesz to, co wiesz.
09 października 2021, ks. Wiesław Skiegpko

Leśniańskiej Ikony Matki Bożej w Nosowie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża Pańskiego świętowana jest uroczystość ku czci Leśniańskiej Ikony Matki Bożej w Nosowie.
09 października 2021, tłum. Justyna Pikutin

"W pokoju do Pana módlmy się"

Rozważania metropolity Limassol Atanazego o św. Liturgii - część IV
08 października 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Pokój w chaosie

Jedną z rzeczy, które o. Stephen De Young przypomina nam w swojej książce "Religia apostołów" jest to, że fundamentalnym triumfem Boga jest zwycięstwo nad chaosem, a przejawem chaosu jest śmierć.
07 października 2021, tłum. Dominika Kovačević

Mianowano nowego metropolitę Aleppo

Dotychczasowy wikariusz patriarchy Antiocheńskiego, biskup Efrem (Maaluli), został metropolitą Aleppo.
07 października 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Czy każdy będzie zbawiony?

Niektórzy wierzą, że bardzo niewielu ludzi zostanie zbawionych, powołując się przy tym na słowa Chrystusa, że „ciasna brama i wąska droga prowadzą do życia i jakże niewielu je znajduje”.
06 października 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Znaleźć Boga poprzez Psalmy

Nieobecność Boga może być dla nas bardzo realna, ale tak nie jest dla Boga. Bóg nigdy nie jest nieobecny w naszym życiu. Bóg, którego znamy w Jezusie Chrystusie, „Bóg miłości i pokoju”, jest bliższy naszym duszom niż my samym sobie.
05 października 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Czas

Dla Boga czas jest okresem oczekiwania między Jego „pukaniem do drzwi” i naszym ich dla Niego szerokim otwarciem („Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” - Obj 3, 20).
|<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|