Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

29 kwietnia 2023, św. Łukasz Krymski (tłum. Justyna Pikutin)

To, co najpiękniejsze i najbardziej zgubne w kobiecie

O wiele bardziej możliwe jest, abyście wy, kobiety, były doskonałe, tak jak doskonałe były święte Niewiasty Niosące Wonności. Naśladujcie je, starajcie się osiągnąć tę czystość serca oraz tę miłość do Chrystusa, którą płonęły ich serca.
28 kwietnia 2023, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Nie płacz!

Wszystkie uczennice oraz Józef i Nikodem bardzo dobrze wiedzieli, dlaczego się smucą. Chrystus przyszedł, aby głosić prawdę o Bożej miłości i przebaczeniu. Głosił Bożą sprawiedliwość dla wszystkich ludzi: Żydów, Rzymian i Greków. Był w Swojej Osobie obecnością Boga, Bożą miłością i dobrocią, Bożą łaską i chwałą.
27 kwietnia 2023,

2 minuty z Ojcami: Niezaspokojona żądza kłótni

Kto chciałby zwyciężyć rozzłoszczonych, niech mężnie znosi krzywdy, a zobaczy wielką przemianę u rozwścieczonego napastnika - św. Jan Chryzostom.
26 kwietnia 2023,

Z postępu prac wykończeniowych cerkwi Hagia Sophia

Jego Eminencja metropolita Sawa wizytował stołeczną cerkiew Hagia Sophia przed zbliżającym się poświęceniem w dniu 14 maja 2023 roku.
26 kwietnia 2023,

Święto Antypaschy na warszawskiej Woli

Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja arcybiskup bielski Grzegorz w asyście warszawskiego duchowieństwa.
26 kwietnia 2023, o. Richard Rene (tłum. Gabriel Szymczak)

Bóg bez Kościoła?

Kuszące jest zebranie własnego zestawu wierzeń na temat Boga, wybieranie i kompletowanie tych elementów, które uważamy za najbardziej pocieszające, piękne i proste. Kuszące jest ustanowienie naszej własnej rutyny modlitwy i medytacji, naszych własnych duchowych rytuałów. Kuszące jest pragnienie uwolnienia się od zaangażowania w społeczność kościelną...
25 kwietnia 2023,

2 minuty z Ojcami: Rzeczy, które pozostają

Dziwię się bardzo widząc, że ludzie wykazują tyle zapału i namiętnej troski o to, co przemija i podlega zniszczeniu - św. Bazyli Wielki.
24 kwietnia 2023, o. Stephen De Young (tłum. Jakub Oniszczuk)

Kain, Grzesznik

Kain jest archetypem grzesznika, buntownika i nienawidzącego Boga. On wyznacza trajektorię dla swoich potomków oraz dla eskalacji zła i skażenia, które wymaga zniszczenia przez potop, aby uratować stworzenie Jahwe od Kaina i jemu podobnych.
23 kwietnia 2023, o. John Moses (tłum. Gabriel Szymczak)

Chrystus zmartwychwstał! I co z tego?

Patrzę na świat po Passze i widzę, jak niewiele się zmieniło. Wojny trwają, ceny paliw zmieniają się jak w kalejdoskopie, a szczury nadal biorą udział w wyścigu. Jakaś nieszczęsna kobieta została właśnie znaleziona w piwnicy z dziećmi, a była tam więźniem od 25 lat. Chrystus zmartwychwstał. Możesz myśleć, że to bezbożne, ale muszę zapytać: i co z tego?
|<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|