Aktualności

01 lipca 2016, Dariusz Wasiluk

Parafia w Tomaszowie Lubelskim poszukuje wykonawcy na dokończenie prac remontowo-konserwatorskich cerkwi

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim wraz z otoczeniem.
29 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Święto apostołów Piotra i Pawła w Antiochii

29 czerwca to dzień pamięci apostołów Piotra i Pawła, patronów i założycieli Cerkwi antiocheńskiej. Szczególne uroczystości odbyły się w same Antiochii (Turcja) i patriarszym monasterze Balamand (Liban).
29 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Ostatnie miejsca na darmowy obóz dla Polonii

Na początku sierpnia Stowarzyszenie OrthNet organizuje darmowy obóz dla Polonii połączony z warsztatami. Zostały ostatnie wolne miejsca!
29 czerwca 2016, Katarzyna Skrzypiec

Rowerem do św. Onufrego - relacja z pielgrzymki rowerowej Warszawa-Jabłeczna

W dniach 22-24 czerwca 2016 r. odbyła się pielgrzymka rowerowa do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. Pielgrzymka cieszyła się sporym zainteresowaniem, najmłodszy z uczestników miał 11 lat, a najstarszy 64 lata.
29 czerwca 2016, tłum. Dominika Kovačević

Chrześcijaństwo w jedności i różnorodności – o. Jerzy Massuh na święto apostołów Piotra i Pawła

Prezentujemy kazanie kolejnego arabskiego teologa prawosławnego o. Jerzego Massuha, wygłoszone na święto ap. Piotra i Pawła – założycieli i patronów Patriarchatu Antiocheńskiego.
28 czerwca 2016, tłum. Karion Szeszko

Obieca Pan…

Część 8. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Są takie modlitwy, na które Pan odpowiada jedynie obietnicą ich wypełnienia w przyszłości. Setnik prosił uzdrowienia swojego sługi, a Pan mu odpowiada: „Przyjdę”. Czyż nie powtarza się to również w naszym przypadku?
28 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Zakończył się Święty i Wielki Sobór

W niedzielę Wszystkich Świętych (26 czerwca br.) zwierzchnicy poszczególnych Cerkwi wraz z delegacjami uczestniczyli w św. Liturgii celebrowanej przez patriarchę konstantynopolitańskiego Bartłomieja w asyście zwierzchników dziewięciu Cerkwi. Tym samym w soborze świętych Piotra i Pawła w mieście Chania zakończył się Święty i Wielki Sobór Cerkwi Prawosławnej.
27 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Rozpoczął się post piotrowy - sprostowanie

Dokładnie 8 dni po święcie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów przypada początek postu przed świętem Apostołów Piotra i Pawła.
27 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Święty i Wielki Sobór zakończył obrady

Na Krecie dobiegły końca obrady Wielkiego i Świętego Soboru. Po długich dyskusjach w duchu kompromisu ustalono ostateczny kształt podpisanych dokumentów i Orędzia.
26 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Uroczystości ku czci św. Onufrego w Jabłecznej

W dniach 24-25 czerwca br. monaster w Jabłecznej po raz kolejny odwiedziły rzesze wiernych, aby w szczególny sposób oddać cześć św. Onufremu, patronowi wspólnoty.
|<  <<  <  537  538  539  540  541  542  543  544  545  546  547    >  >>  >|