Aktualności

05 listopada 2016, tłum. Dominika Kovačević

Chrześcijaństwo w zderzeniu z cierpieniami i śmiercią – metropolita Aleppo Paweł (Jazidżi)

Przedstawiamy Państwu kazanie metropolity Aleppo Pawła (Jazidżiego) dotyczące perykopy z Ewangelii św. Łukasza (8, 41-55). Tekst zarówno odpowiada treści tej soboty wg starego stylu (Sobota Św. Dymitra – dzień modlitw za zmarłych), jak i jutrzejszej niedzieli wg nowego stylu (kiedy czytana jest ta Ewangelia).
04 listopada 2016, Jarosław Charkiewicz

Nagroda dla albumu Mariusza Wideryńskiego

2 listopada br. w Moskwie odbyła się uroczystość wręczenia nagród organizowanego od 2005 r. jedenastego otwartego konkursu wydawców „Oświecenie przez książkę”. W tym roku jedną z nagrodzonych książek była album z fotografiami Mariusza Wideryńskiego pt. „Duchowość Prawosławia”.
03 listopada 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Arcybiskup Jakub w parafii w Mrągowie

30 października arcybiskup Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego w Mrągowie. Była to pierwsza wizyta Władyki Jakuba od momentu mianowania w ubiegłym roku nowego proboszcza tamtejszej parafii ks. Jarosława Kupryjaniuka.
02 listopada 2016, tłum. Karion Szeszko

Zbawiciel jest z nami

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", który mówi o ufności w pomoc Boga w trudnych momentach życiowych.
02 listopada 2016, Kira Dubec

Leszczyny: chirotonia diakońska w dniu pamięci św. Łukasza

31 października, dzień, w którym wspominamy św. Apostoła i Ewangelistę Łukasza, jest dniem święta parafialnego w Leszczynach, w diecezji przemysko – gorlickiej. W tym roku był tym bardziej uroczyście obchodzony, ponieważ miała tam miejsce diakońska chirotonia.
02 listopada 2016, ks. Andrzej Lewczak

Święto parafialne w Tyniewiczach Dużych

31 października Cerkiew wspomina pamięć świętego apostoła i ewangelisty Łukasza, którego pamięć w sposób szczególny jest czczona w Tyniewiczach Dużych. W tym dniu uroczystej świętej Liturgii przewodniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski w asyście licznie zgromadzonych duchownych.
02 listopada 2016, Jarosław Grycz

Konferencja duchowieństwa diecezji przemysko-gorlickiej

29 października 2016 roku w Gładyszowie odbyła się konferencja duchowieństwa diecezji przemysko-gorlickiej, którą rozpoczęto nabożeństwem dziękczynnym (molebnem) sprawowanym przez mnichów z Domu Zakonnego w Wysowej Zdrój.
01 listopada 2016, Dominika Kovačević

Posiedzenie synodu rumuńskiej Cerkwi

W ostatnich dniach października obradował Święty Synod rumuńskiej Cerkwi, który podjął kilka istotnych decyzji. Najważniejszą z nich jest nowa organizacja rumuńskiej Cerkwi w obydwu Amerykach.
01 listopada 2016, Katarzyna Rabczuk

Ukazał się nowy numer Istocznika

Do rąk Czytelników trafia kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Istocznik.
01 listopada 2016, ks. Piotr Pupczyk

Konferencja katechetów diecezji przemysko-gorlickiej

28 października 2016 roku katecheci i katechetki z diecezji przemysko-gorlickiej wzięli udział w konferencji. Spotkaniu przewodniczył biskup przemysko-gorlicki Paisjusz. Na konferencję katechetyczną przybył także przedstawiciel Władz Samorządowych, Burmistrz miasta Krynica Zdrój dr Dariusz Reśko.
|<  <<  <  499  500  501  502  503  504  505  506  507  508  509    >  >>  >|