Aktualności

29 listopada 2016, ks. Łukasz Koleda

Poświęcenie polichromii kaplicy akademickiej w Warszawie

Dzień 27 listopada 2016 roku, pięknie zapisał się na kartach historii budynku przy ulicy świętych Cyryla i Metodego 4 w Warszawie. Tego dnia po zakończeniu prac ikonograficznych, Jego Eminencja Metropolita Sawa dokonał poświęcenia fresków w kaplicy akademickiej świętych Cyryla i Metodego.
28 listopada 2016, Grzegorz Szmyga

Ostatni odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Jaką rolę odgrywają w prawosławiu ikony? Dlaczego powinno się je czcić? Jaka jest ich symbolika? Jak należy prawidłowo całować ikony? Na te oraz inne pytania dzieci postara się odpowiedzieć biskup Grzegorz, w ostatnim już odcinku "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze".
28 listopada 2016, Katarzyna Jaworowska

Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

Pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski 24 listopada br. odbył się Św. Sobór Biskupów PAKP, w którym wzięli udział wszyscy arcybiskupi i biskupi.
28 listopada 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Jubileusz święceń kapłańskich ks. dziekana Jana Jaroszuka

20 listopada w XXIV niedzielę po Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Mikołaja w Michałowie. Po zakończonym nabożeństwie władyka Jakub pozdrowił proboszcza tamtejszej parafii ks. mitrata Jana Jaroszuka z okazji jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich. Ponadto arcybiskup dokonał poświęcenia nowego ogrodzenia cerkiewnego.
28 listopada 2016, Aleksy Mularczyk

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego z wizytą w parafii na Bacieczkach

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego przywróciło tradycję przeprowadzania spotkań na parafiach. 17 listopada br. Bractwo odwiedziło parafię pw. św. Ap. Jana Teologa w Białymstoku, w dzielnicy Bacieczki. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem wieczornym i akatystem ku czci św. Jana Teologa.
26 listopada 2016, ks. port. Jerzy Łukaszewicz

Konferencja duchowieństwa diecezji lubelsko-chełmskiej

Tradycyjnie w listopadzie w prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej ma miejsce konferencja diecezjalna duchowieństwa. W bieżącym roku odbyła się ona w Centrum Diecezjalnym w Lublinie w sobotę, 26 listopada.
26 listopada 2016, ks. Paweł Łapiński

Dzień Kolejarza w białostockiej katedrze

25 listopada 2016 r. w białostockiej katedrze odbyły się uroczystości z okazji dnia patronki kolejarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
26 listopada 2016, Krystyna Czaban

Podopieczni ośrodka Eleos odwiedzili OSP w Ogrodniczkach

Podopieczni Eleos Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Ogrodniczkach. Wizyta była doskonałą okazją do nauki zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i metod udzielania pierwszej pomocy.
26 listopada 2016, Dominika Kovačević

Poświęcenie kamienia węgielnego pod pierwszą cerkiew w Botswanie

Piętnastego października br. roku, w którym to Botswana obchodzi 50-lecie niepodległości, poświęcono i położono kamień węgielny pod pierwszą cerkiew w tym kraju.
25 listopada 2016, Jarosław Charkiewicz

Nowość wydawnicza: "Misja na wzór Chrystusa"

Czym jest prawosławna misja, jakimi zasadami się kieruje i kto powinien ją prowadzić – na te i podobne pytania stara się odpowiedzieć w swojej książce „Misja na wzór Chrystusa” zwierzchnik Cerkwi prawosławnej w Albanii arcybiskup Anastazy (Yannoulatos). To jedyna, jak do tej pory, książka tego teologa, która doczekała się przekładu na język polski. Autorem tłumaczenia z języka angielskiego jest ks. dr Włodzimierz Misijuk.
|<  <<  <  498  499  500  501  502  503  504  505  506  507  508    >  >>  >|