Aktualności

22 lipca 2022, hieromnich Gabriel (tłum. Gabriel Szymczak)

O świeckich kościołach

Jakiś czas temu zwrócił moją uwagę nagłówek: „Próbowali założyć kościół bez Boga. Przez jakiś czas to działało”. Chociaż koncepcja kościoła bez Boga jest bez wątpienia dziwaczna, niemniej jednak ma również pewien sens.
21 lipca 2022,

Z postępu prac przy cerkwi Hagia Sophia

Jego Eminencja metropolita Sawa wizytował stołeczną cerkiew Hagia Sophia, gdzie zapoznał się z aktualnym stanem wykończeniowym świątyni.
21 lipca 2022, o. Basil Ross Aden (tłum. Gabriel Szymczak)

Zbawiony? Jeszcze nie

Przed tymi, którzy biegną w wyścigu wiary, linia mety jeszcze się nie pojawiła. Paweł podkreśla, że ​​„dostąpimy zbawienia”. To, co jest w przeszłości, to śmierć Chrystusa i nasze pojednanie z Bogiem przez Jego śmierć.
20 lipca 2022, o. Lawrence Farley (tłum. Gabriel Szymczak)

Nie ma innego strumienia

Wszystkie religie mają w sobie coś dobrego, ponieważ wszyscy ludzie mają w sobie jakieś dobro – bez względu na to, czy są religijni, czy są agnostykami, czy też ateistami. To właśnie znaczy być stworzonym na obraz Boga. Mówimy jednak, że uzdrowienie, radość, nieśmiertelność i życie wieczne znajdują się tylko w Jezusie.
19 lipca 2022, Grzegorz Garbuz

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w Supraślu

Oficjalne rozpoczęcie międzynarodowego spotkania miało miejsce we wtorek 19 lipca.
19 lipca 2022, Szymon Hiżycki OSB

Moc wytrwałości

Fragment książki „Zrozumieć Ojców Pustyni. Wprowadzenie do lektury apoftegmatów”.
18 lipca 2022, ks. prot. Jan Grajko

Turkowickie uroczystości

15 lipca wierni zebrali się w żeńskim monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach, by adorować Przenajświętszą Bogurodzicę w jej cudotwórczej Ikonie, zwanej od miejsca objawienia – Turkowicką.
18 lipca 2022, o. Stephen De Young (tłum. Jakub Oniszczuk)

Pięćdziesiątnica, narodziny Kościoła

To, że nastanie nowe przymierze, było jedną z głównych obietnic proroków odnośnie zgromadzenia Izraela jako ludu Bożego.
17 lipca 2022,

Zmarła matuszka Maria Misijuk

Pogrzeb błogosławionej pamięci matuszki Marii odbędzie się we wtorek, 19 lipca w roku w cerkwi św. Jerzego w Białymstoku.
17 lipca 2022, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Chrystus pokonuje szatana - uzdrowienie opętanych

Czy demony naprawdę istnieją? Czy Jezus był egzorcystą? Według świadectwa Ewangelii odpowiedź w obu przypadkach brzmi „tak”. Jezus wierzył, że istnieją demony. Egzorcyzmy były odrębną częścią Jego posługi.
|<  <<  <  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55    >  >>  >|