Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

22 kwietnia 2016, Dominika Kovačević

Raduj się Betanio – arabska prawosławna pieśń na Sobotę Wskrzeszenia Łazarza

Tekst i nagrania audio arabskiej pieśni na Sobotę Łazarza, śpiewanej również przez prawosławnych innych narodowości.
22 kwietnia 2016, Ilona Wołosik

Poświęcenie fundamentów plebanii w Kopytowie

15 kwietnia 2016 r. w parafii prawosławnej pw. Świętego Apostoła Jana Teologa w Kopytowie (diecezja lubelsko-chełmska) zostały poświęcone fundamenty pod budowę nowego domu parafialnego.
22 kwietnia 2016, Ks. Mirosław Lewczak

Rekolekcje duchowieństwa w Warszawie

W dniach 21-22 kwietnia br. w warszawskiej katedrze metropolitalnej odbyły się rekolekcje wielkopostne duchowieństwa dekanatu warszawskiego. Św. Liturgii przewodniczył Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski.
22 kwietnia 2016, Dominika Kovačević

3 lata od porwania metropolitów Aleppo – wspólna modlitwa syryjskich hierarchów

W rocznicę porwania metropolitów Aleppo Pawła (Jazididżiego) i Jana (Ibrahima) w libańskim monasterze Balamand syryjscy hierarchowie modlili się za swoich braci w biskupstwie oraz o pokój dla ojczyzny.
22 kwietnia 2016, Dasza Antosiuk

Rekolekcje duchowieństwa dekanatu krakowskiego

W dniach 16-17 kwietnia w krakowskiej cerkwi odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa i wiernych. Nabożeństwom przewodniczył abp. łódzko-poznański Szymon.
22 kwietnia 2016, opr. Katarzyna Draniewicz

W Lublinie odkryto fundamenty soboru

W czasie remontu na Placu Litewskim w Lublinie znaleziono fundamenty Soboru Podwyższenia Krzyża Pańskiego, który przed stu laty był główną świątynią prawosławną w mieście.

22 kwietnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Nowość wydawnicza: Cerkiew prawosławna w Polsce. Ilustrowana historia

Nakładem Warszawskiej Metropolii Prawosławnej ukazała się właśnie nowa książka opowiadająca o historii Cerkwi prawosławnej w Polsce.
21 kwietnia 2016, tłum. Anna Dyjakowska

Nie osądzajcie, abyście nie byli osądzeni (Mt 7, 1)

Osądzanie wypełnia całe nasze życie. Nie oszczędzamy imienia innych, lekkomyślnie, często nawet bez gniewu, osądzamy i oczerniamy, już prawie odruchowo. Jak jesienne liście szeleszczą, spadają i gniją, zatruwając powietrze, tak też osądzanie niszczy wszelkie poczynania, stwarza atmosferę nieufności i gniewu, niszczy nasze dusze. 
21 kwietnia 2016, Julita Charytoniuk

Warsztaty pieśni wielkopostnych z Tatianą Sopiłką

Tematem warsztatów, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia 2016r., w Akademii Supraskiej, były pieśni śpiewane w okresie Wielkiego Postu. Uczestnicy poznali przede wszystkim utwory pochodzących z tradycji ludowej z Podlasia oraz z różnych regionów Ukrainy. W trakcie warsztatów śpiewano również kanoniczne pieśni wielkopostne wywodzące się z tradycji cerkiewnej.
20 kwietnia 2016, ks. Marek Wasilewski

Rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Narewskiego

14 kwietnia 2016 roku w parafii Św. Apostoła i Ewangelisty Łukasza w Tyniewiczach Dużych, odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu narewskiego.
|<  <<  <  491  492  493  494  495  496  497  498  499  500  501    >  >>  >|