Aktualności

23 marca 2016, ks. Marek Bonifatiuk

Nabożeństwo dla uchodźców z Syrii i Iraku

W kościele Świętego Krzyża w Görlitz (Niemcy) była sprawowana wieczernia. To niecodzienne nabożeństwo w nadgranicznym kościele odbyło się 6 marca br. na prośbę kilku uchodźców syryjskich.
23 marca 2016, Maciej Owsiejczuk

Spotkanie byłych działaczy BMP

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – 20 marca, kiedy wspominamy tryumf Prawosławia odbyło się spotkanie byłych działaczy Bractwa Młodzieży Prawosławnej.
23 marca 2016, ks. Michał Dmitruk

Koncert wielkopostny w Wołominie

W dniu 20 marca 2016 roku w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie (Fabryczka) odbył się koncert „Wiosna duszy” – wielkopostne śpiewy Kościoła prawosławnego. Współorganizatorem koncertu była Parafia Prawosławna św. Ap. Piotra i Pawła w Wołominie.
22 marca 2016, Dominika Kovačević

Książę Karol w Serbskim Patriarchacie i monasterze Kovilj

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu miała miejsce wizyta księcia Walii i następcy brytyjskiego tronu Karola w Serbii, Czarnogórze i Chorwacji. Serbska Cerkiew Prawosławna była ważnym elementem tej podróży.
22 marca 2016, ks. Paweł Cecha

Metropolita Belgii Atenagoras w sprawie zamachu w Brukseli

Jego Eminencja Metropolita Belgii Atenagoras, przedstawiciel wszystkich prawosławnych w Belgii i kapelan portu lotniczego w Brukseli, wyraził w imieniu własnym oraz w imieniu wszystkich chrześcijan prawosławnych mieszkających w Belgii osłupienie i ból z powodu aktów barbarzyństwa, które nawiedziły ten kraj.
22 marca 2016, Piotr Makal

Święto Czterdziestu Męczenników Sebastyjskich

Cerkiew wspomina dzisiaj 40 męczenników z Sebasty (Sorok muczenikow siewastijskich). Ich pamięć czci się 9/22 marca, zawsze podczas Wielkiego Postu. W ten dzień sprawowana jest Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów.
22 marca 2016, Radosław Kulesza

Poświęcenie ikon i kiotów w Gródku

W parafii Narodzenia Bogurodzicy w Gródku odbyło się uroczyste nabożeństwo (molebien) na pamiątkę triumfu Prawosławia, które zostało uwieńczone poświęceniem nowych ikon w dębowych kiotach: Gródeckiej Ikony Matki Bożej oraz ikony św. Jana Teologa.
22 marca 2016, Dominika Błahuszewska

Kolejny sukces spektaklu "Czas wspomnieć Topilec"

II miejsce na V spotkaniach teatralnych "Zwierciadła" - to kolejny po Grand Prix na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży sukces przedstawienia "Czas wspomnieć Topilec". Wyróżniona została także gra aktorska Dominiki Błahuszewskiej.
21 marca 2016, ks. Marek Waszczuk

Niedziela Triumfu Prawosławia w Lublinie

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w lubelskiej katedrze odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Tego też dnia arcybiskup Abel odznaczył Orderem Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III Stopnia Olgę Filozof i Władysława Panasiuka.
20 marca 2016, Dominika Kovačević

Patriarcha serbski Ireneusz w Australii

W dniach 2-13 marca odbyła się wizyta patriarchy serbskiego Ireneusza w Australii, gdzie mieszka bardzo wielu Serbów i osób serbskiego pochodzenia, z czego niemała część zachowuje wiarę przodków - prawosławie.
|<  <<  <  484  485  486  487  488  489  490  491  492  493  494    >  >>  >|