Aktualności

22 sierpnia 2016, ks. Jerzy Łukaszewicz

Grecka grupa młodzieżowa w Lublinie

Na zaproszenie arcybiskupa Abla w dniu 16 sierpnia diecezję lubelsko-chełmską odwiedził metropolita Katerini (Grecja) wraz z trzema duchownymi oraz 40-osobową grupą młodzieży.
22 sierpnia 2016, ks. Marek Kiślak

Polsko-Niemieckie, prawosławno-ewangelickie warsztaty śpiewu sakralnego w Cieplicach

W dniach 7-13 sierpnia w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyły się polsko-niemieckie, ewangelicko-prawosławne warsztaty muzyki sakralnej. Warsztaty stanowiły jeden z owoców współpracy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i Ewangelickiego Kościoła Środkowych Niemiec.
21 sierpnia 2016, ks. Sławomir Chwojko

Święto Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce

Święto Przemienienia Pańskiego uroczyście obchodzone jest między innymi w monasterze żeńskim sióstr Marty i Marii na Św. Górze Grabarce. Od ponad trzech stuleci miejsce to jest celem pielgrzymowania nie tylko prawosławnych wiernych, ale także ludzi innych wyznań jak i niewierzących.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Zakończył się pierwszy obóz dla Polonii organizowany przez Stowarzyszenie OrthNet

W niedzielę, 14 sierpnia, zakończył się pierwszy w historii obóz dla Polonii. Biorąca w nim udział młodzież przyjechała z różnych zakątków świata, m.in. z Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, a nawet Kanady. Wszyscy wyjechali z Supraśla bogatsi o nowych przyjaciół, doświadczenia i wiedzę z dziedzin takich jak fotografia czy sztuki plastyczne.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Prezydent RP spotkał się z Patriarchą Antiochii Janem X

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Janem X, Patriarchą Antiochii i Całego Wschodu, składającym oficjalną wizytę w Polsce. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Libanie i Syrii.
18 sierpnia 2016, Magdalena Szumska

Zakończyła się XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na Św. Górę Grabarkę

XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na św. Górę Grabarkę wyruszyła 17 sierpnia br. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował ks. Krzysztof Matwiejuk oraz ks. Radosław Wołosiuk.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji

W dniu 16 sierpnia 2016 r. na Świętej Górze Grabarce odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji (Ewy Zinkiewicz).
17 sierpnia 2016, Helena Kwiatkowska

Patriarcha Antiochii Jan X Doktorem Honoris Causa ChAT

Na wniosek Rady Wydziału Teologicznego ChAT, Senat uczelni nadał tytuł Doktora Honoris Causa Jego Świątobliwości Janowi X za wybitne zasługi dla dokonań w zakresie kształtowania teologicznej i kulturowej tożsamości prawosławia w wymiarze światowym, rozwoju teologii prawosławnej i muzyki cerkiewnej oraz działalności dotyczącej dialogu międzywyznaniowego i międzyreligijnego.
17 sierpnia 2016, ks. Adam Weremijewicz

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej

W dniu 15 sierpnia w kaplicy pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej, która jest filią parafii prawosławnej w Bończy, odbyły się doroczne obchody święta patronalnego.
17 sierpnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Pokładaj nadzieję w Bogu

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do znaczenia ludzkiego cierpienia.
|<  <<  <  481  482  483  484  485  486  487  488  489  490  491    >  >>  >|