Aktualności

18 sierpnia 2016, Magdalena Szumska

Zakończyła się XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na Św. Górę Grabarkę

XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na św. Górę Grabarkę wyruszyła 17 sierpnia br. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował ks. Krzysztof Matwiejuk oraz ks. Radosław Wołosiuk.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji

W dniu 16 sierpnia 2016 r. na Świętej Górze Grabarce odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji (Ewy Zinkiewicz).
17 sierpnia 2016, Helena Kwiatkowska

Patriarcha Antiochii Jan X Doktorem Honoris Causa ChAT

Na wniosek Rady Wydziału Teologicznego ChAT, Senat uczelni nadał tytuł Doktora Honoris Causa Jego Świątobliwości Janowi X za wybitne zasługi dla dokonań w zakresie kształtowania teologicznej i kulturowej tożsamości prawosławia w wymiarze światowym, rozwoju teologii prawosławnej i muzyki cerkiewnej oraz działalności dotyczącej dialogu międzywyznaniowego i międzyreligijnego.
17 sierpnia 2016, ks. Adam Weremijewicz

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej

W dniu 15 sierpnia w kaplicy pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej, która jest filią parafii prawosławnej w Bończy, odbyły się doroczne obchody święta patronalnego.
17 sierpnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Pokładaj nadzieję w Bogu

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do znaczenia ludzkiego cierpienia.
16 sierpnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Rozpoczęła się historyczna wizyta patriarchy Antiochii

We wtorek 16 sierpnia rozpoczęła się siedmiodniowa wizyta w naszej Cerkwi delegacji Patriarchatu Antiocheńskiego – trzeciego Kościoła w honorowym dyptyku Rodziny Prawosławnych Cerkwi Lokalnych. Przewodniczy jej Zwierzchnik Patriarchatu Jego Świątobliwość Jan X.
16 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Ostatnie wolne miejsca w projekcie digitalizacyjnym

Dobiega końca rekrutacja do projektu "Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii". Już tylko dwie osoby mogą wziąć udział w digitalizacji pięciu obiektów sakralnych na terenie diecezji lubelsko-chełmskiej.
16 sierpnia 2016, ks. Andrzej Lewczak

Święcenia kapłańskie diakona Krzysztofa Kuderskiego

15 sierpnia br. Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski udzielił w Katedrze Metropolitalnej święceń kapłańskich diakonowi Krzysztofowi Kuderskiemu
16 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Wierni z różnych stron kraju pielgrzymują na Świętą Górę Grabarkę

Przed zbliżającym się świętem Przemienienia Pańskiego z różnych miejsc w Polsce wyruszyły pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę. W ciągu najbliższych dni pątnicy zarówno pieszo, jak i na rowerach przemierzą dziesiątki kilometrów.
16 sierpnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Poświęcenie kaplicy św. Mikołaja w Koźlikach

14 sierpnia metropolita Sawa dokonał poświęcenia kaplicy św. Mikołaja we wsi Koźliki, która znajduje się w klejnickiej parafii.
|<  <<  <  480  481  482  483  484  485  486  487  488  489  490    >  >>  >|