Aktualności

20 października 2016, Jolanta Sobiesiuk

„Uczenie jest niekończącą się podróżą” (Donna Bulger) – spotkanie dla nauczycieli w Siemiatyczach

Szesnastego października Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach już po raz kolejny zorganizował spotkanie dla pracowników oświaty z okazji ich święta.
20 października 2016, ks. Paweł Sterlingow

Hajnówka: uroczystości ku czci Ikony Matki Bożej "Nieoczekiwana Radość"

W dniach 15-16 października w hajnowskiej parafii Świętej Trójcy miały miejsce uroczystości z okazji parafialnego święta Ikony Matki Bożej "Nieoczekiwana Radość". Wydarzenie to zgromadziło rzesze wiernych.
20 października 2016, Joanna Józefowicz

Grupa prawosławnych 30+ 40+ wspólnie zwiedziła Olsztyn

15 października 2016 r. z inicjatywy jednej z osób z grupy 30+40+ odbył się wyjazd z Białegostoku do Olsztyna. Była to świetna okazja do integracji i poszerzenia swoich horyzontów.
20 października 2016, Dominika Kovačević

Wizyta patriarchy serbskiego w Anglii

W dniach 12-18 października patriarcha serbski Ireneusz przebywał z wizytą w Anglii na zaproszenie prymata Kościoła anglikańskiego z okazji setnej rocznicy podróży św. biskupa Mikołaja Velimirovića do tego kraju.
20 października 2016, Adam Matyszczyk

Rozpoczęły się prace przy budowie cerkwi w Augustowie

12 października 2016 r. rozpoczęły się prace przy budowie cerkwi w Augustowie. Na placu przy ul. Mazurskiej symbolicznie wbito w ziemię pierwszy szpadel, w ślad za krótym ruszył poważniejszy sprzęt w postaci koparek.
20 października 2016, Katarzyna Jaworowska

Ordynariat: ruch służbowy

Prezentujemy Dekrety i Decyzje Kanoniczne Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Biskupa Jerzego (Pańkowskiego), Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego dotyczące ruchu służbowego w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego.
20 października 2016, Dominika Kovačević

Patriarcha aleksandryjski w Tanzanii

W dniach 7-14 października grecki patriarcha Aleksandrii i całej Afryki Teodor II udał się z kanoniczną wizytą do metropolii Mwanzy – stolicy Tanzanii.
20 października 2016, ks. Tomasz Rubczewski

Święto Opieki Matki Bożej w Radomiu

W dniach 13-14 października w radomskiej parafii św. Mikołaja Cudotwórcy uroczyście obchodzono święto Opieki Matki Bożej. W tym roku o wyjątkowym charakterze święta zadecydowało przybycie ze Świętej Góry Athos ikony Matki Bożej Wsiecarycy (Pantanassy) napisanej w Kielii Burazery przez tamtejszych mnichów. Na szczególny charakter tego święta wpłynął także przyjazd Jego Ekscelencji Arcybiskupa Szymona.
20 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Świętego Apostoła Jana na Bacieczkach

9 października w dniu święta św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. św. Jana Teologa w Białymstoku
19 października 2016, Katarzyna Jaworowska

Nowy odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Dlaczego duchownymi mogą być tylko mężczyźni? Po co cerkwie ozdabia się freskami? Jaka jest symbolika kopuł na cerkwi? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z nowego odcinka "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze". Tym razem tematem jest architektura.
|<  <<  <  463  464  465  466  467  468  469  470  471  472  473    >  >>  >|