Aktualności

09 czerwca 2016, Daria Sadowska, Julita Hanczaruk

Młodzież z Podlasia wzięła udział w Festiwalu Kultury Słowiańskiej w Sowiecku

W dniach 27-30 maja 2016 r. odbyła się organizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej oraz Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku wycieczka do Obwodu Kaliningradzkiego na Festiwal Kultury Słowiańskiej w mieście Sowieck.
09 czerwca 2016, ks. Mariusz Synak

Wniebowstąpienie Jezusa

Opisem Wniebowstąpienia Jezusa (oprócz wzmianki o nim w Dziejach Apostolskich -1,9 i n. - kończą się dwie spośród ewangelii synoptycznych – św. Łukasza (24,50 i n.) oraz św. Marka (16,19). Również w życiu liturgicznym Kościoła prawosławnego święto to jest swoistym przypieczętowaniem Zmartwychwstania Chrystusa, tworząc, jak pisze Quenot: „wraz z Pięćdziesiątnicą i Zmartwychwstaniem cykl paschalny, czego złożona ruska ikona Zstąpienie do Otchłani daje wspaniały przykład”.
09 czerwca 2016, Urszula Glińska

Ambasador Norwegii i Wiceminister Rozwoju w Białowieży i na Grabarce

2 czerwca Podlasie, a konkretne Białowieżę oraz Świętą Górę Grabarkę odwiedziła 30-osobowa grupa przedstawicieli krajów darczyńców Funduszy Norweskich, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii, Ambasady Norwegii, Konsulatu Islandii, Biura Norweskiego Mechanizmu Finansowego (EOG) oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA), jak również Ministerstwa Rozwoju RP.
08 czerwca 2016, ks. Wiaczesław Perek

Arcybiskup Jakub czyta dzieciom

31 maja abp Jakub spotkał się z uczniami klasy pierwszej Prawosławnej Szkoły Podstawowej im. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
08 czerwca 2016, tłum. Justyna Pikutin

Pasterz nas prowadzi

Część 7. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Znający głos Pasterza idą za Nim wszędzie, gdzie słyszą ten znajomy głos. By iść za Nim należy przynależeć do Jego stada i być uważnym dla Jego głosu - wtedy wypełni się cudowna obietnica Boża (...).
07 czerwca 2016, ks. Mariusz Jurczuk

Uroczystości ku czci św. Eufrozyny Połockiej

W sobotę 4 czerwca 2016 r. przybyła do Hajnówki ikona z relikwiami św. mniszki Eufrozyny Połockiej. Ikona jest darem Żeńskiego Monasteru św. Eufrozyny w Połocku na Białorusi.
07 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Nie żyje ks. Leonid Szeszko - uaktualnienie

Wieczorem, 6 czerwca w wypadku samochodowym zginął proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, ks. Leonid Szeszko. Do wypadku doszło w miejscowości Nowosiółki.
07 czerwca 2016, Anna Gierasimiuk

Pielgrzymka rowerowa z Białegostosku do Jabłecznej. Trwają zapisy!

Trzy dni jazdy jednośladem, pokonanie około 255 km i odwiedzenie kilku prawosławnych monasterów w województwie podlaskim i lubelskim – wszystko to czeka na uczestników Pielgrzymki Rowerowej z Białegostoku do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. W tym roku organizowana jest po raz pierwszy. Odbędzie się w dniach 22-24 czerwca. Właśnie trwają zapisy chętnych.
07 czerwca 2016, ks. Marek Kiślak

Zakończenie roku w cieplickiej Szkole Śpiewu

W minioną sobotę miało miejsce zakończenie roku w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w Cieplicach. Dzień wcześniej po skróconych zajęciach odbyła się rada pedagogiczna oraz ognisko dla studentów.
06 czerwca 2016, Katarzyna Bisz

Spotkanie leśników z duchowieństwem

Dnia 23 maja miał miejsce zjazd leśników i duchowieństwa prawosławnego. Motto spotkania brzmiało „Las inaczej”.
|<  <<  <  462  463  464  465  466  467  468  469  470  471  472    >  >>  >|