Aktualności

11 listopada 2016, Dominika Kovačević

Serbia: drugie w historii spotkanie kapelanów więziennych

Pierwszego listopada w zakładzie karnym w Požarevcu odbyło się spotkanie serbskich kapelanów więziennych, To druga taka konferencja w historii; pierwsza miała miejsce rok temu w więzieniu okręgowym w Belgradzie.
11 listopada 2016, Katarzyna Jaworowska

Wrocław: spotkanie z redakcją cerkiew.pl

W niedzielę, 13 listopada, we Wrocławiu odbędzie się otwarte spotkanie z redakcją cerkiew.pl. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nas poznać bliżej, usłyszeć o naszych pomysłach, planach i dołączyć do naszego zespołu.
09 listopada 2016, Adrian Dubicki

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Mikołaja Szebelana

4 listopada 2016 roku, w dzień święta Kazańskiej Ikony Matki Bożej odbyły się uroczystości jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich proboszcza ks. mitrata Mikołaja Szebelana oraz 60-lecia samodzielnego istnienia parafii w Siemianówce.
08 listopada 2016, ks. Marek Kiślak

Modlitwa na wałbrzyskim cmentarzu wojskowym

6 listopada, w sobotę św. Dymitra, odprawiono nabożeństwo żałobne w intencji spoczywających na wałbrzyskim cmentarzu wojskowym żołnierzy Armii Czerwonej.
08 listopada 2016, Stefan Dmitruk

Relikwie św. Dymitra Sołuńskiego w Białorusi

Setki wiernych Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej adoruje prawą rękę św. wielkiego męczennika Dymitra Sołuńskiego. Świętość, 4 listopada br., przywiózł do Białorusi metropolita Verii, Nausy i Kambanii Pantelejmon (Grecka Cerkiew Prawosławna).
08 listopada 2016, Elżbieta Klejbuk

Liturgia św. ap. Jakuba w Warszawie

W dniu 5 listopada 2016r.w kaplicy akademickiej św. św. Cyryla i Metodego w Warszawie po raz kolejny odprawiono św. Liturgię apostoła Jakuba. Nabożeństu sprawowanemu według starożytnego rytuału przewodniczył Jego Ekscelencja Biskuo Siemiatycki Jerzy.
08 listopada 2016, Grzegorz Szmyga

Historia prawosławia w Białymstoku - Małe i duże podróże po cerkiewnej kulturze

Skąd się wzięło prawosławie w Białymstoku? Jaka jest historia poszczególnych parafii prawosławnych w tym mieście? Kim był św. męczennik Gabriel i jakie są jego związki z Białymstokiem?
08 listopada 2016, Aleksander Wasyluk

Przyślij swoje zdjęcia do wystawy „Kolory Prawosławia.Polska”. Pomóż w organizacji wystaw

W związku z otrzymaniem dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację wystawy „Kolory Prawosławia. Polska” w Finlandii, Litwie i Rosji zachęcamy do nadsyłania zdjęć, które wzbogacą nową edycję projektu.
07 listopada 2016, Dominika Kovačević

Paryż: otwarcie Centrum Kultury Prawosławnej

Dziewiętnastego października br. w Paryżu po ponad 10 latach starań otwarto Rosyjskie Prawosławne Centrum Duchowo-Kulturowe.
07 listopada 2016, Oprac. Stefan Dmitruk

Ks. Mirosław Filimoniuk (Białystok): Kazanie w dniu św. Dymitra z Salonik

W dniu pamięci św. Dymitra z Salonik zachęcamy do lektury kazania przygotowanego przez ks. Mirosława Filimoniuka.
|<  <<  <  459  460  461  462  463  464  465  466  467  468  469    >  >>  >|