Aktualności

15 listopada 2016, Tadej Karabowycz

Uroczystości ku czci św. męcz. Paraskiewy w Holi

W niedzielę 13 listopada wspólnota prawosławna w Holi, wspominała pamięć św. męczennicy Paraskiewy, patronki miejscowej cerkwi.
15 listopada 2016, Dominika Kovačević

Rozpoczęcie Postu Bożonarodzeniowego (nowy styl)

Prawosławni chrześcijanie posługujący tzw. „nowym stylem”, czyli kalendarzem neojuliańskim, właśnie rozpoczęli Post Filipowy – czterdzieści dni przygotowawczych do wielkich świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) i Epifanii (6 stycznia).
14 listopada 2016, Ks. Łukasz Koleda

Poświecenie domu parafialnego w Piotrkowie Trybunalskim

W sobotę 12 listopada 2016 roku, prawosławna społeczność Piotrkowa Trybunalskiego przeżywała radosne uroczystości związane z poświęceniem nowego domu parafialnego. Tego dnia do jednego z najstarszych miast w centralnej Polsce przybył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, Jego Ekscelencja Arcybiskup Szymon ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej oraz Jego Ekscelencja Biskup Paisjusz, ordynariusz diecezji przemysko-gorlickiej.
14 listopada 2016, Jarosław Bałło

Świętego Dymitra Sołuńskiego w Sakach

Dzień pamięci św. Dymitra Sołuńskiego zgromadził w monasterze w Sakach rzesze wiernych. To właśnie tu znajduje się cudowna ikona świętego. Głównemu nabożeństwu ku czci patrona monasteru przewodniczył metropolita Sawa.
14 listopada 2016, Tomasz Kisielewski

II Internetowa Konferencja Prawosławnych Młodzieżowych oddziałów i organizacji z terenu Europy

Już dziś 14 listopada br. o godzinie 17.00 odbędzie się II Internetowa Konferencja Prawosławnych Młodzieżowych oddziałów i organizacji z terenu Europy. Osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć konferencję i zadać swoje pytania za pomocą komentarzy pod transmisją w czasie rzeczywistym.
13 listopada 2016, Ks. Igor Habura

Dzień św. Paraskiewy w Samborzu

10 listopada 2016 roku, dzień liturgicznego wspomnienia św. Wielkiej męczennicy Paraskiewy Ikonijskiej zapisał się jako wyjątkowy i historyczny na kartach dziejów parafii prawosławnej w Samborzu. Było to pierwsze święto parafialne, które obchodzono w nowej świątyni.
13 listopada 2016, Anna Kindziuk

Stulecie cerkwi Przenajświętszej Bogurodzicy w egipskiej stolicy

W ostatnich dniach października parafia Przenajświętszej Bogurodzicy na kairskiej starówce obchodziła stulecie swojego istnienia.
13 listopada 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Święto w Tarnogrodzie

11 listopada 2016 r. odbyły się uroczystości ku czci Matki Bożej w Jej Tarnogrodzkiej Ikonie oraz Św. Leoncjusza Iwano-Tarnogrodzkiego.
12 listopada 2016, Anna Kindziuk

Jesienne Zgromadzenie Prawosławnych Biskupów Niemiec

W dniach 4-6 listopada odbyła się jesienna sesja Zgromadzenia Prawosławnych Biskupów Niemiec. W ramach niego prawosławni hierarchowie spotkali się również z prezydentem kraju, Joachimem Gauckiem.
12 listopada 2016, Magdalena Tyszuk

Jubileusz 30-lecia kapłaństwa ks. Władysława Tyszuka

W sobotę 29 października w Parafii Prawosławnej Świętego Mikołaja w Kielcach, odbyła się uroczystość jubileuszowa 30-lecia posługi kapłańskiej ks. mgr mitrata Władysława Tyszuka, proboszcza tejże parafii.
|<  <<  <  458  459  460  461  462  463  464  465  466  467  468    >  >>  >|