Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

02 września 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Święto Zaśnięcia Bogurodzicy w Białymstoku

28 sierpnia w dniu święta Zaśnięcia Bogurodzicy JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Białymstoku.
02 września 2016, Katarzyna Rabczuk

Nowość wydawnicza – kalendarz prawosławny na 2017 rok

Ukazał się kalendarz prawosławny na 2017 rok wydany przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej. W środku umieszczone zostały zdjęcia z inicjatyw Bractwa i z życia Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, a na każdej stronie również cytat Świętych Ojców lub osób duchownych z ich pouczeniami. Kalendarz ścienny – format A3.
02 września 2016, Anna Nikitiuk

Święto parafialne w Kleszczelach

28 sierpnia 2016 r. w parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Kleszczelach odbyło się święto parafialne.
02 września 2016, ks. Marek Kiślak

II Międzydiecezjalny Obóz Młodzieżowy w Gładyszowie

We wtorek 30 sierpnia zakończył się II Międzydiecezjalny Obóz Młodzieżowy Diecezji Wrocławsko –Szczecińskiej i Przemysko-Gorlickiej.
01 września 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Ostrowiu Północnym

Zaśnięcie Przenajświętszej Bogurodzicy jest świętem parafialnym w cerkwi w Ostrowiu Północnym. W niedzielnych uroczystościach udział wzięła większość duchownych dekanatu sokólskiego.
01 września 2016, Michał Karski

Zgromadzenie Ogólne Polskiej Rady Ekumenicznej

Zgromadzenie Ogólne odbyło się 31 sierpnia w Centrum Luterańskim w Warszawie i miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zostało zwołane w związku z upływem pięcioletniej kadencji obecnych władz Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE).
01 września 2016, MPH

Święto Zaśnięcia Bogurodzicy w Warszawie

Zaśnięcie Przenajświętszej Bogurodzicy w cerkiewnym kalendarzu liturgicznym zamyka cykl wielkich świąt. W warszawskiej katedrze metropolitalnej nabożeństwu całonocnego czuwania w przededniu święta przewodniczył metropolita Sawa.
31 sierpnia 2016, Aleksandra Filipiuk

Piesza pielgrzymka z Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na św. Górę Grabarkę

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla w dniach 13–17 sierpnia br. łącznie 140 osób podjęło trud pielgrzymowania z Jabłeczyńskiego Monasteru na św. Górę Grabarkę. W pielgrzymce wzięli udział wierni z diecezji lubelsko-chełmskiej oraz z sąsiednich diecezji.
31 sierpnia 2016, Michał Karski

Nowy prezes Polskiej Rady Ekumenicznej

Zgromadzenie Ogólne Polskiej Rady Ekumenicznej wybrało nowe władze tej ekumenicznej organizacji. Prezesem został bp Jerzy Samiec, zastępując na tym stanowisku abpa Jeremiasza. Stanowisko wiceprezesa otrzymał abp Abel.
31 sierpnia 2016, tłum. Katarzyna Draniewicz

Droga duszy

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor, na przykładzie apostoła Piotra, pokazuje uniwersalną drogę duszy w dążeniu do Boga.
|<  <<  <  455  456  457  458  459  460  461  462  463  464  465    >  >>  >|