Aktualności

21 listopada 2016, Grzegorz Szmyga

Ukazał się kolejny odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Skąd się wzięło i co oznacza powiedzenie, że ten kto śpiewa modli się podwójnie? Jakie są rodzaje śpiewu cerkiewnego? Dlaczego w cerkwi nie używa się instrumentów? Na te oraz inne pytania dzieci postara się odpowiedzieć arcybiskup Jakub, ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej, w kolejnym odcinku "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze".
20 listopada 2016, Aleksandra Honczar

Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko - Bielskiej

W dniu 19 listopada 2016 r., odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko - Bielskiej. Obrady miały miejsce w Bielsku Podlaskim. Młodzież wraz z duchownymi podsumowała dotychczasową działalność i dyskutowała nad przyszłością Bractwa.
19 listopada 2016, Natalia Walicka

Relacja ze spotkania redakcji cerkiew.pl

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie redakacji serwisu.
19 listopada 2016, tłum. Anna Nazaruk

Śpiewać tak jak rzeka

Przedstawiamy Państwu tekst o. Stephena Freemana nt. przyrody oraz materii jako części Bożego stworzenia. Opisuje on pojmowanie materii w chrześcijaństwie, a także udział przyrody w sławieniu Boga.
19 listopada 2016, Dominika Kovačević

Wizyta patriarchy serbskiego na Cyprze

W dniach 10-16 listopada miała miejsce wizyta patriarchy serbskiego Ireneusza na Cyprze. W trakcie niej odbyły się również uroczystości imieninowe arcybiskupa Nowej Justyniany i całego Cypru Chryzostoma II, który zarazem obchodził jubileusz 10-lecia przewodniczenia temu Kościołowi lokalnemu.
18 listopada 2016, Dominika Kovačević

USA: Prawosławna Szkoła Pastoralna otwiera studia w języku hiszpańskim

Prawosławna Szkoła Pastoralna diecezji Chicago i Ameryki Środkowej po raz pierwszy uruchomiła trzyletnie studia prowadzone po hiszpańsku ze względu na zwiększone zapotrzebowanie duchownych oraz katechistów dla osób posługujących się tym językiem.
18 listopada 2016, Jarosław Charkiewicz

Nowość wydawnicza: "Kolory prawosławia. Rumunia"

Po Polsce, Rosji, Serbii i Gruzji w tym roku przyszedł czas na Rumunię. Nakładem Warszawskiej Metropolii Prawosławnej ukazał sie właśnie album "Kolory prawosławia. Rumunia"
18 listopada 2016, Adam Musiuk

Ścieżkami Góry Athos – nowa audycja w Radiu Orthodoxia

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, Radio Orthodoxia rozpoczyna cykl audycji poświęconych Górze Athos. Jej gospodarzem będzie wielokrotny uczestnik pielgrzymek na Świętą Górę – Adam Musiuk. W pierwszej audycji zagości Marusz Nikiciuk, który opowie o Monasterze Vatopedi.
17 listopada 2016, tłum. Justyna Pikutin

Chwała Bogu za wszystko

Święty Ignacy (Branczaninow) o wdzięczności Bogu.
17 listopada 2016, Urszula Glińska

Remontowana Cerkiew Ikony Matki Bożej Wszystkich Strapionych Radość na Świętej Górze Grabarce w TVP3 Białystok

Magazyn prawosławny „U źródeł wiary”, emitowany w białostockim oddziale Telewizji Polskiej, w niedzielę 13 listopada br. pokazał kolejny etap prac nad renowacją Cerkwi Ikony Matki Bożej Wszystkich Strapionych Radość na Świętej Górze Grabarce.
|<  <<  <  454  455  456  457  458  459  460  461  462  463  464    >  >>  >|