Aktualności

19 lipca 2016, Jarosław Grycz

Narodzenie Św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie

Dzień Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w szczególny sposób świętowany jest w parafii prawosławnej w Gładyszowie. Jest to patronalne święto małej parafialnej cerkwi, która corocznie 7 lipca zbiera wielu wiernych z całej okolicy jak i spoza diecezji przemysko-nowosądeckiej.
18 lipca 2016, ks. Lubomir Worhacz

Pielgrzymka do Serbii i Czarnogóry

W dniach od 22 czerwca do 2 lipca 2016 r. Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy zorganizowała autokarową pielgrzymkę do monasterów Serbii i Czarnogóry.
18 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy nadzoru inwestorskiego

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie Nadzoru Inwestorskiego w ramach remontu zabytkowej cerkwi pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy oraz zabytkowej cerkwi pw. Narodzenia N.M.P we Włodawie.
18 lipca 2016, ks. Paweł Janiel

Całonocne czuwanie ku czci męcz. Elżbiety w Turkowicach

17 lipca Monaster Opieki Matki Bożej w Turkowicach odwiedził ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej arcybiskup Abel. Całonocne czuwanie sprawowane ku czci św. wielkiej męczennicy Elżbiety miało szczególny charakter, ponieważ imię tej niebiańskiej orędowniczki nosi przełożona turkowickiego monasteru.
17 lipca 2016, ks. Marek Waszczuk

Święto parafialne w Puławach – św. równej apostołom Marii Magdaleny

Niedziela poprzedzająca dzień liturgicznej pamięci św. równej apostołom Marii Magdaleny (wg nowego stylu) to uroczystość parafialnego święta w Puławach.
16 lipca 2016, ks. Andrzej Łoś

Uroczystości ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy cz. 2.

W prawosławnym monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach rokrocznie na przestrzeni 8 lat społeczność prawosławna integruje się w święto złożenia Szaty Przenajświętszej Bogarodzicy w blacherneńskiej świątyni miasta Konstantynopol. Właśnie w tę liturgiczną uroczystość społeczność prawosławna Chełmszczyzny od stuleci adoruje Turkowicką Ikonę Bogarodzicy.
16 lipca 2016, ks. Mirosław Wiszniewski

Uroczystości ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy cz. 1.

14 lipca rozpoczęły się obchody dorocznego święta ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach na ziemi hrubieszowskiej. W tym roku świętowano również 8. rocznicę wznowienia monasteru w Turkowicach.
15 lipca 2016, Anna Moroz

Uroczystości ku czci św. apostołów Piotra i Pawła na św. Górze Jawor

12 lipca, w święto św. Apostołów Piotra i Pawła uroczystości obchodzone były w cerkwi pw. Opieki Matki Bożej na Świętej Górze Jawor, nazywanej również Świętą Górą Łemków położoną w Beskidzie Niskim.
15 lipca 2016, Anna Moroz

Mieszkańcy Podlasia udali się na pielgrzymkę na południe Polski

W dniach 9-12 lipca odbyła się pielgrzymka autokarowa z Podlasia na południe Polski zorganizowana przez Bractwo Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Duchowymi opiekunami pielgrzymów był o. Jan Jaroszuk – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Michałowie oraz o. Anatol Tokajuk, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Orli.
14 lipca 2016, o. Tymoteusz (Sawczuk)

Trwa zbiórka na ikony do ikonostasu do cerkwi św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach

Bracia Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach organizują zbiórkę środków na nowy ikonostas. Ikony pisane są na św. Górze Athos. Część ich już znajduje się w Sakach, umieszczone są w dolnej części ikonostasu. Do zakupienia pozostają ikony przedstawiające apostołów i św. Nektariusza.
|<  <<  <  454  455  456  457  458  459  460  461  462  463  464    >  >>  >|