Aktualności

13 grudnia 2016, Katarzyna Koev

Puławy: otwarcie wystawy pt. Cerkwie Polski Wschodniej

8 grudnia w Galerii Inter Libros przy Bibliotece Miejskiej w Puławach miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej świątynie prawosławne wschodniej Polski.
12 grudnia 2016, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

Zapytanie o cenę na usługę zarządzania projektem

W imieniu Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej zapraszamy do przedstawienia oferty cenowej na wykonanie usługi zarządzania projektem
12 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Kair: 24 osoby zginęły w ataku na cerkiew

Jedenastego grudnia w cerkwi św. Piotra w egipskiej stolicy wysadził się zamachowiec-samobójca, zabijając 24 osoby i raniąc 49.
12 grudnia 2016, ks. Jan Wołkowycki

Hajnówka: I etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbywa się ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. W tym roku to już siedemnasta edycja. Temat tegorocznej olimpiady to„Ikona – historia, teologia i sztuka”.
10 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Patrioci wielu Ojczyzn

Czym jest patriotyzm? Czy można mówić o patriotyzmie chrześcijańskim – prawosławnym czy katolickim, a może szerzej religijnym? A jeśli jest to możliwe, to z jaką Ojczyzną chrześcijanin powinien się utożsamiać – tą ziemską, gdzie zamieszkuje i skąd wywodzą się jego przodkowie, czy może z tą niebiańską, do której, zgodnie z ewangelicznym nauczaniem, zmierza?
09 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Nie pędzić razem ze światem – przygotowując się do Bożego Narodzenia (felieton)

Subiektywna refleksja o przeżywaniu Postu Bożonarodzeniowego na poziomie parafialnym.
09 grudnia 2016, s. Magdalena (Kucharewicz)

Zaleszany: Święto wielkiej męczennicy Katarzyny

W dniach 6-7 grudnia w Żeńskim Domu Zakonnym w Zaleszanach po raz dziewiąty obchodzona była pamięć patronki świętej wielkiej męczennicy Katarzyny. Wszystkie nabożeństwa odbywały się w tymczasowej drewnianej cerkwi.
09 grudnia 2016, Aleksandra Gryk

Wybrano nowych członków zarządu BMP diecezji białostocko-gdańskiej

27 listopada w Parafii Prawosławnej w Topilcu odbyło się XXXII Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. W trakcie zgromadzenia odbyły się wybory uzupełniające do zarządu, wybrano także nowego opiekuna duchowego bractwa.
09 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Jubileusz ks. mitrata Henryka Paprockiego

5 grudnia 2016 r., w wigilię święta ku czci św. Grzegorza (Peradze), w kaplicy poświęconej temu męczennikowi w Warszawie odbyła się uroczystość związana z 70. rocznicą urodzin jej proboszcza ks. mitrata Henryka Paprockiego. Przewodniczył jej metropolita warszawski i całej Polski Sawa.
07 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Bóg jest z nami w smutkach

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do bolesnej dla nas utraty bliskich.
|<  <<  <  450  451  452  453  454  455  456  457  458  459  460    >  >>  >|