Aktualności

26 lipca 2016, Maria Nazaruk

Ostatnie wolne miejca na obóz dla Polonii

Już 1 sierpnia rozpoczyna się darmowy obóz dla Polonii z całego świata „Duchowe okno na kraj – ojczyzna obrazem i piórem poznana”. Zostały dwa wolne miejsca więc nie czekaj zapisz się już dziś!
26 lipca 2016, Ks. Julian Felenczak

Parastas nad zmarłym arcybiskupem Adamem

Dnia 25 lipca br. o godzinie 18.00 w sanockiej katedrze prawosławnej Jego Ekscelencja Biskup Gorlicki Paisjusz w asyście duchowieństwa diecezji przemysko-nowosądeckiej odprawił nad zmarłym arcybiskupem Adamem Parastas (nabożeństwo żałobne).
26 lipca 2016, Ignacy Szwec

Spotkanie Psalmistów i Dyrygentów w Jabłecznej

W dniach 20 -21 lipca 2016 roku odbyło się XVII coroczne Spotkanie Psalmistów i Dyrygentów w Monasterze św. Onufrego w Jabłecznej. Zjazd zorganizowany został przez ks. mitrata Michała Niegierewicza dyrektora zarówno Prawosławnego Studium Psalmistów i Dyrygentów w Hajnówce jak i Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskich dni Muzyki Cerkiewnej oraz dr hab. nauk teologicznych, prof. nadzwyczajnego CHAT, dziekana Włodzimierza Wołosiuka.
26 lipca 2016, Katarzyna Draniewicz

Ukazał się kolejny odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Skąd się wziął język cerkiewnosłowiański? Kto wprowadził go do prawosławnej Liturgii? Kim byli święci Cyryl i Metody? Na te pytania każdy znajdzie odpowiedź w drugim odcinku z cyklu "Małe i duże podróże po cerkiewnej kulturze".
26 lipca 2016, Ks. Jan Szmydki

Poświęcenie cerkwi pw. Św. Trójcy w Bielsku Podlaskim

W niedzielę 17 lipca br. Jego Eminencja metropolita Sawa dokonał poświęcenia cerkwi pw. Św. Trójcy na cmentarzu prawosławnym. Zabytkowa cerkiew po kapitalnym remoncie została oświęcona czynem Arcypasterskiego Błogosławieństwa.
25 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk - proboszcz

Parafia w Tomaszowie Lubelskim poszukuje wykonawcy nadzoru inwestorskiego

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie Nadzoru Inwestorskiego w ramach remontu zabytkowej cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim wraz z otoczeniem.
25 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk

Koncert w Tomaszowie Lubelskim

23 lipca br. przed tomaszowską publicznością zaprezentował się arcybiskupi chór Woskresienija Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego w Równem. Koncert chóru w ramach Dni Muzyki Sakralnej już po raz jedenasty był możliwy dzięki życzliwości Urzędu Miasta.
24 lipca 2016, ks. Adam Weremijewicz

Koncert muzyki cerkiewnej w Bończy

W niedzielne popołudnie 24 lipca cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Bończy przeżyła niebywałą radość. Na zaproszenie proboszcza parafii ks. Adama Weremiejewicza w cerkwi wystąpił chór „Woskresienije” z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Równem na Ukrainie. Okoliczność ta zintegrowała okolicznych mieszkańców bończańskiej parafii, by wspólnie przeżyć tę niecodzienną ucztę duchową.
24 lipca 2016, ks. Marek Waszczuk

Św. Antoniego Peczerskiego w Holi

Już po raz dwudziesty święto parafialne św. Antoniego Peczerskiego w Holi – filialnej cerkwi należącej do parafii prawosławnej w Horostycie – obchodzone jest bardzo uroczyście. Święto połączone jest z tradycyjnym Jarmarkiem Holeńskim.
24 lipca 2016, Ks. Julian Felenczak

Zmarł Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam

Dnia 24 lipca br. w godzinach popołudniowych zmarł ordynariusz diecezji przemysko-nowosądeckiej Najprzewielebniejszy Arcybiskup Adam.
|<  <<  <  430  431  432  433  434  435  436  437  438  439  440    >  >>  >|