Aktualności

13 marca 2023, dr Andrzej Charyło

Eliminacje centralne XXIV Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

Lista laureatów i finalistów konkursu.
13 marca 2023, Piotr Oniszczuk

Pielgrzymka z Białegostoku do Wojnowa

Bractwo Trzech Świętych Hierarchów odwiedziło monaster w Niedzielę Prawosławia.
13 marca 2023, o. Stephen De Young (tłum. Jakub Oniszczuk)

Nowy Rok

Czas ma strukturę nie dzięki konstrukcjom matematycznym czy ziemskim mocom, ale dzięki samej Prawdzie, wokół której ujawnia się jego cel i znaczenie.
12 marca 2023, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Chrystus przebacza i uzdrawia

Centrum i istotą wiary chrześcijańskiej jest sam Chrystus. Chrystus twierdził, że jest nową Świątynią Boga, świętym miejscem, w którym ludzie mogą się spotkać i przyjąć pełną obecność żywego Boga na ziemi. Chrystus to Emmanuel, „Bóg z nami”.
11 marca 2023, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Justyna Pikutin)

Powróćmy do żywych relacji

Dar dany człowiekowi przez Boga - dar osobistej komunikacji między ludźmi - po cichu znika z naszego życia. Wydawałoby się, że wręcz przeciwnie, nowoczesna technologia ułatwiła komunikację i uczyniła ją bardziej dostępną, ale jeśli spojrzymy głębiej, zobaczymy, że stopniowo ograniczamy się do tego sposobu komunikacji, zastępując nim naturalny sposób porozumienia - żywą więź międzyludzką.
10 marca 2023, Gabriel Szymczak

Tu i teraz

Póki żyjemy na ziemi, musimy iść; chrześcijanie wierzą, że ku Bogu, ku zbawieniu i życiu wiecznemu. Wszystko, co dzieje się po drodze, jest swoistą mieszaniną – woli Bożej i naszej; radości i smutku; sukcesu i porażki; aktywności i biernego oczekiwania; wreszcie cnoty i grzechu.
09 marca 2023, św. Jan Kronsztadzki (tłum. Michał Diemianiuk)

Słowo o pokajaniu

Chcę z obowiązku pasterza podpowiedzieć wam, czego wymaga się od tego, kto przystępuje do spowiedzi, żeby jego spowiedź była prawdziwa, miła Bogu i zbawcza dla duszy
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|