Aktualności

14 sierpnia 2016, Anna Czerewacka

Zmarła siostra Eufrazja (Zinkiewicz)

14 sierpnia na Grabarce zmarła siostra Eufrazja (Ewa) Zinkiewicz. Przez wiele lat pracowała w Warszawie, służąc w codziennym życiu domu metropolitalnego przy metropolicie Sawie. Była pogodną, ciepłą osobą, zawsze służącą radą i modlitwą.
14 sierpnia 2016, lektor Piotr Nierodzik

Uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej

W dniach 9-10 sierpnia w Monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu odbyły się uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej.
14 sierpnia 2016, Adrian Dubicki

Dzień św. Pantelejmona w Siemianówce

9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. wielkiego męczennika i uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej tamtejszej parafii.
14 sierpnia 2016, Marta Lemiesz

BMP z Orli z wizytą na południu Polski

W dniach 24-30 lipca 2016 r., z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii pw. św. Archanioła Michała w Orli zorganizowała pielgrzymkę do południowo-zachodnich terenów Polski.
13 sierpnia 2016, ks. Wadim Sztembuski

Uroczystości ku czci św. Matki Angeliny w monasterze Kruszedol w Wojwodinie

Na zaproszenie biskupa sremskiego i karlowackiego Bazylego arcybiskup lubelski i chełmski Abel uczestniczył w uroczystościach ku czci św. Matki Angeliny w historycznym monasterze z XV w. w Kruszedol.
12 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Pielgrzymowanie – krzyż, dynamizm, spotkania, środek (felieton)

Miesiąc sierpień to szczególny czas dla pielgrzymowania; wiele pielgrzymek z różnych części naszego kraju wyrusza na uroczystości Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce. W związku z tym przedstawiamy Państwu refleksję o pielgrzymowaniu.
11 sierpnia 2016, ks. Marek Waszczuk

Święto parafialne św. Wielkiego Męczennika Pantelejmona w Kopytowie

Jak co roku, od poświęcenia cerkwi w dniu 9 sierpnia 1998 r w Kopytowie ok. Kodnia świętujemy pamięć św. Wielkiego Męczennika Pantelejmona. Tegorocznej świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył arcybiskup lubelski i chełmski Abel, któremu asystowało dziesięciu duchownych. Miejscowy chór parafialny wspomogła p. Natalia Iwaniuk, psalmistka pobliskiej parafii w Kobylanach.
11 sierpnia 2016, Natalia Dawidiuk

W Jacznie odbył się kolejny obóz wypoczynkowy dla dzieci

Co roku BMP DB-G organizuje w Jacznie obóz dla dzieci. Tego lata wzięło w nim udział wielu młodych ludzi. Podczas wyjazdu nie zabrakło zabaw, gier, ale też modlitwy i pracy na rzecz Cerkwi.
11 sierpnia 2016, Aleksandra Honczar

Ukazał się nowy numer kwartalnika "Neos"

Ukazał się drugi numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Pismo "Neos" skierowane jest zarówno do młodzieży, jak i osób starszych zainteresowanych życiem i działalnością bractwa młodzieży w diecezji warszawsko-bielskiej.
11 sierpnia 2016, Proboszcz Parafii pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie

Informacja o wyborze oferty na wykonanie prac remontowo-konserwatorskich - Sosnowica

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie informuje o wyborze oferty w postępowaniu dotyczącym: prac remontowo – konserwatorskich cerkwi prawosławnej pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła
|<  <<  <  392  393  394  395  396  397  398  399  400  401  402    >  >>  >|