Aktualności

25 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk

Koncert w Tomaszowie Lubelskim

23 lipca br. przed tomaszowską publicznością zaprezentował się arcybiskupi chór Woskresienija Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego w Równem. Koncert chóru w ramach Dni Muzyki Sakralnej już po raz jedenasty był możliwy dzięki życzliwości Urzędu Miasta.
24 lipca 2016, ks. Adam Weremijewicz

Koncert muzyki cerkiewnej w Bończy

W niedzielne popołudnie 24 lipca cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Bończy przeżyła niebywałą radość. Na zaproszenie proboszcza parafii ks. Adama Weremiejewicza w cerkwi wystąpił chór „Woskresienije” z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Równem na Ukrainie. Okoliczność ta zintegrowała okolicznych mieszkańców bończańskiej parafii, by wspólnie przeżyć tę niecodzienną ucztę duchową.
24 lipca 2016, ks. Marek Waszczuk

Św. Antoniego Peczerskiego w Holi

Już po raz dwudziesty święto parafialne św. Antoniego Peczerskiego w Holi – filialnej cerkwi należącej do parafii prawosławnej w Horostycie – obchodzone jest bardzo uroczyście. Święto połączone jest z tradycyjnym Jarmarkiem Holeńskim.
24 lipca 2016, Ks. Julian Felenczak

Zmarł Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam

Dnia 24 lipca br. w godzinach popołudniowych zmarł ordynariusz diecezji przemysko-nowosądeckiej Najprzewielebniejszy Arcybiskup Adam.
24 lipca 2016, Jarosław Charkiewicz

Album "Duchowość Prawosławia" w obniżonej cenie

Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej z przyjemnością informuję o znacznym obniżeniu ceny sprzedaży albumu pt. „Duchowość Prawosławia”. Ta wyjątkowa książka ukazała się na przełomie 2015/2016 roku, a dochód z jej sprzedaży w całości przeznaczony jest na budowę najnowszej warszawskiej cerkwi – św. Sofii Mądrości Bożej.
24 lipca 2016, Dominika Kovačević

„Prawosławie w Ameryce” – nowa aplikacja na smartfony i tablety

Aplikacja pozwala na znalezienie najbliższej cerkwi w USA, Kanadzie i Meksyku, udostępnia najnowsze wiadomości z prawosławnego świata oraz różne materiały multimedialne.
23 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk

Koncert w Tomaszowie Lubeslkim

W dniu 23 lipca br. przed tomaszowską publicznością zaprezentował się arcybiskupi chór Woskresienija” Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego w Równem. Koncert chóru w ramach Dni Muzyki Sakralnej, już po raz jedenasty był możliwy dzięki życzliwości Urzędu Miasta. W godzinach popołudniowych Sala Ślubów Urzędu Miasta wypełniła się sympatykami i wiernymi słuchaczami. Na początku Proboszcz Parafii ks. Dariusz Wasiluk przywitał przybyłych zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością w to szczególne popołudnie.
23 lipca 2016, Dominika Kovačević

Pięć lat od śmierci rumuńskiego starca Arseniusza (Papacioc)

19 lipca minęło 5 lat od śmierci jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych starców, o. Arseniusza (Papacioc). Z tej okazji patriarcha rumuński Daniel sprawował Boską Liturgię i panichidę za starca, a także wygłosił kazanie o nim.
23 lipca 2016, Dominika Kovačević

Historie świętych na piasku pisane

Kilka słów o nietypowych dziełach sztuki religijnej krymskiej artystki Kseni Simonowej.
22 lipca 2016, tłum. Anna Nazaruk

Prawosławne wspólnoty - esej metropolity Sawy (Esbera)

Przedstawiamy tekst metropolity Bosry, Horan i Dżabal Al-Arab Sawy (Esbera) o wspólnotach wiernych, które w dzisiejszych czasach skrajnego indywidualizmu i coraz dotkliwiej odczuwanej samotności dają ludziom wsparcie, poczucie przynależności, a także ukazują wartość bycia odpowiedzialnym za innych.
|<  <<  <  389  390  391  392  393  394  395  396  397  398  399    >  >>  >|