Aktualności

18 maja 2016, Daniel Grygiewicz

Pogrzeb śp. ks. Włodzimierza Parfiena

18 maja 2016 r. w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Parfiena, który odszedł do Pana w miniony poniedziałek.
18 maja 2016, oprac.: por. Łukasz Pruchniak

Koncert muzyki sakralnej w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

13 maja br. w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim odbył się koncert muzyki sakralnej. Utwory nabożeństw: Boskiej Litugii, nieszporów oraz jutrzni zaprezentował kwartet męski chóru kaplicy Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pw. św. męcz. Bazylego (Martysza) z Warszawy.
18 maja 2016, Dominika Kovačević

100-lecie bułgarskiej parafii w Budapeszcie

Bułgarska parafia prawosławna mieszcząca się w stolicy Węgier w dzień swego święta - Cyryla i Metodego przypadająca 11 maja - obchodziła swoje stulecie. Uroczystościom przewodniczył patriarcha Neofit.
17 maja 2016, Jakub Moczarski

Stanisławowo: wyświęcenie cerkwi pw. św. Aleksandry

15 maja 2016 roku miało miejsce szczególne wydarzenie w dziejach parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie - wielkie oświęcenie głównej cerkwi parafialnej, w której zakończył się generalny remont. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli duchowieństwa z całej Polski i z zagranicy.
17 maja 2016, ks. Marek Kiślak

I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

W ubiegłą sobotę, 14 maja odbyły się I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Sala Łańcuszkowa Wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia okazała się być bardzo gościnną dla chórów i licznie przybyłych gości.
17 maja 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Święto parafialne w Zamościu

14 maja wspólnota prawosławna w Zamościu uroczyście obchodziła święto parafialne ku czci przeniesienia relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Lubelski i Chełmski Abel.
16 maja 2016, Zofia Pawlak

"Neos" - ukazał się pierwszy numer kwartalnika BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy ukazał się pierwszy numer kwartalnika informacyjno - publicystycznego "Neos", wydawanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.
16 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Ruszyły zapisy na obóz dla Polonii

Ruszyły właśnie zapisy na obóz dla Polonii organizowany przez Stowarzyszenie OrthNet. W dniach 1-14 sierpnia br. 30 osób z całego świata będzie mogło szkolić warsztat dziennikarski i poznawać walory Podlasia. A wszystko to za darmo!
16 maja 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Zmarł ks. mitrat Włodzimierz Parfien

W nocy, po długiej chorobie zmarł ks. mitrat Włodzimierz Parfien, rezydent parafii pw. św. Ducha w Białymstoku.
15 maja 2016, Dominika Kovačević

Spotkanie patriarchów etiopskiego i jerozolimskiego

W ramach swej podróży do Ziemi Świętej, dziewiątego maja, patriarcha etiopski Maciej spotkał się z patriarchą Jerozolimy Teofilem III.
|<  <<  <  380  381  382  383  384  385  386  387  388  389  390    >  >>  >|