Aktualności

12 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Kair: 24 osoby zginęły w ataku na cerkiew

Jedenastego grudnia w cerkwi św. Piotra w egipskiej stolicy wysadził się zamachowiec-samobójca, zabijając 24 osoby i raniąc 49.
12 grudnia 2016, ks. Jan Wołkowycki

Hajnówka: I etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbywa się ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. W tym roku to już siedemnasta edycja. Temat tegorocznej olimpiady to„Ikona – historia, teologia i sztuka”.
10 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Patrioci wielu Ojczyzn

Czym jest patriotyzm? Czy można mówić o patriotyzmie chrześcijańskim – prawosławnym czy katolickim, a może szerzej religijnym? A jeśli jest to możliwe, to z jaką Ojczyzną chrześcijanin powinien się utożsamiać – tą ziemską, gdzie zamieszkuje i skąd wywodzą się jego przodkowie, czy może z tą niebiańską, do której, zgodnie z ewangelicznym nauczaniem, zmierza?
09 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Nie pędzić razem ze światem – przygotowując się do Bożego Narodzenia (felieton)

Subiektywna refleksja o przeżywaniu Postu Bożonarodzeniowego na poziomie parafialnym.
09 grudnia 2016, s. Magdalena (Kucharewicz)

Zaleszany: Święto wielkiej męczennicy Katarzyny

W dniach 6-7 grudnia w Żeńskim Domu Zakonnym w Zaleszanach po raz dziewiąty obchodzona była pamięć patronki świętej wielkiej męczennicy Katarzyny. Wszystkie nabożeństwa odbywały się w tymczasowej drewnianej cerkwi.
09 grudnia 2016, Aleksandra Gryk

Wybrano nowych członków zarządu BMP diecezji białostocko-gdańskiej

27 listopada w Parafii Prawosławnej w Topilcu odbyło się XXXII Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. W trakcie zgromadzenia odbyły się wybory uzupełniające do zarządu, wybrano także nowego opiekuna duchowego bractwa.
09 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Jubileusz ks. mitrata Henryka Paprockiego

5 grudnia 2016 r., w wigilię święta ku czci św. Grzegorza (Peradze), w kaplicy poświęconej temu męczennikowi w Warszawie odbyła się uroczystość związana z 70. rocznicą urodzin jej proboszcza ks. mitrata Henryka Paprockiego. Przewodniczył jej metropolita warszawski i całej Polski Sawa.
07 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Bóg jest z nami w smutkach

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do bolesnej dla nas utraty bliskich.
07 grudnia 2016, Anna Dyjakowska

Metropolita Sawa: W prawosławiu jest wolność

Przebywający w Moskwie z okazji obchodów 70. urodzin Patriarchy Cyryla, Metropolita Warszawski i całej Polski, Sawa, udzielił wywiadu agencji informacyjnej RIA Novosti. O polityce i Kościele, o wyzwaniu, jakim są uchodźcy i o Soborze Panprawosławnym rozmawiał z Aleksiejem Michiejewem.
07 grudnia 2016, Urszula Glińska

Projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” doceniony przez Województwo Lubelskie

Miło jest nam poinformować, że stoisko Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Fundacji Dialog Narodów, przedstawiające projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji”, które zostało zaprezentowane podczas 24. Międzynarodowych Tragów Turystycznych w Warszawie, zostało także docenione przez Województwo Lubelskie.
|<  <<  <  369  370  371  372  373  374  375  376  377  378  379    >  >>  >|