Aktualności

08 czerwca 2016, ks. Wiaczesław Perek

Arcybiskup Jakub czyta dzieciom

31 maja abp Jakub spotkał się z uczniami klasy pierwszej Prawosławnej Szkoły Podstawowej im. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
08 czerwca 2016, tłum. Justyna Pikutin

Pasterz nas prowadzi

Część 7. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Znający głos Pasterza idą za Nim wszędzie, gdzie słyszą ten znajomy głos. By iść za Nim należy przynależeć do Jego stada i być uważnym dla Jego głosu - wtedy wypełni się cudowna obietnica Boża (...).
07 czerwca 2016, ks. Mariusz Jurczuk

Uroczystości ku czci św. Eufrozyny Połockiej

W sobotę 4 czerwca 2016 r. przybyła do Hajnówki ikona z relikwiami św. mniszki Eufrozyny Połockiej. Ikona jest darem Żeńskiego Monasteru św. Eufrozyny w Połocku na Białorusi.
07 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Nie żyje ks. Leonid Szeszko - uaktualnienie

Wieczorem, 6 czerwca w wypadku samochodowym zginął proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, ks. Leonid Szeszko. Do wypadku doszło w miejscowości Nowosiółki.
07 czerwca 2016, Anna Gierasimiuk

Pielgrzymka rowerowa z Białegostosku do Jabłecznej. Trwają zapisy!

Trzy dni jazdy jednośladem, pokonanie około 255 km i odwiedzenie kilku prawosławnych monasterów w województwie podlaskim i lubelskim – wszystko to czeka na uczestników Pielgrzymki Rowerowej z Białegostoku do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. W tym roku organizowana jest po raz pierwszy. Odbędzie się w dniach 22-24 czerwca. Właśnie trwają zapisy chętnych.
07 czerwca 2016, ks. Marek Kiślak

Zakończenie roku w cieplickiej Szkole Śpiewu

W minioną sobotę miało miejsce zakończenie roku w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w Cieplicach. Dzień wcześniej po skróconych zajęciach odbyła się rada pedagogiczna oraz ognisko dla studentów.
06 czerwca 2016, Katarzyna Bisz

Spotkanie leśników z duchowieństwem

Dnia 23 maja miał miejsce zjazd leśników i duchowieństwa prawosławnego. Motto spotkania brzmiało „Las inaczej”.
06 czerwca 2016, Natalia Dawidiuk

Co czeka pielgrzyma? - relacja z pielgrzymki do świętych miejsc Białorusi

W dniach 26-30 maja odbyła się pielgrzymka do świętych miejsc Białorusi.Pielgrzymka to doskonała okazja ku temu, by rozdzielić z innymi paschalną radość, sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. W tegorocznym wyjeździe uczestniczyło 37 osób. Wśród pielgrzymów znaleźli się nie tylko przedstawiciele podlaskich miejscowości: Białegostoku, Bielska Podlaskiego, czy Hajnówki, ale także mieszkańcy odległego Szczecina.
05 czerwca 2016, Mirosław Czapkowicz

Delegacja ewangelickiego kościoła w diecezji lubelsko-chełmskiej

W dniach 2-5 czerwca na terenie Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej gościła sześcioosobowa delegacja partnerskiego Ewangelickiego Okręgu Kościelnego Balingen, z którą diecezja współpracuje ekumenicznie od 27 lat. Delegacji przewodniczył pastor Bernd Mayer, przewodniczący rady okręgu Balingen do spraw kontaktów partnerskich z naszą diecezją.
05 czerwca 2016, Łukasz Łoś

Uroczystości Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej w Chełmie cd.

Jak każdego roku od 13 lat, pierwsza niedziela czerwca na terenie diecezji lubelsko-chełmskiej w prokatedralnej cerkwi św. Jana Teologa w Chełmie uroczyście obchodzona jest pamięć Świętych Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej
|<  <<  <  358  359  360  361  362  363  364  365  366  367  368    >  >>  >|