Aktualności

16 sierpnia 2021, Ks. Korneliusz Wilkiel

Święto patronalne zabytkowej cerkwi w Szczebrzeszynie

15 sierpnia 2021 r. w cerkwi prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w Szczebrzeszynie miały miejsce uroczystości liturgiczne święta patronalnego.
16 sierpnia 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Dz 15 i Prawo w Kościele

Fragment Nowego Testamentu uważany za centralny do zrozumienia tego, jak apostołowie postrzegali ciągłą aktualność lub dezaktualizację starotestamentowego Prawa dla życia Kościoła.
15 sierpnia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Olimpijska inspiracja

Ilekroć oglądam olimpiadę, myślę o spełnionym potencjale, jaki ma każdy ze sportowców. To sprawia, że zastanawiam się nad potencjałem, który każdy z nas otrzymuje i na ile poważnie i ostrożnie staramy się rozwijać i wypełniać to, co zostało nam dane przez Boga.
14 sierpnia 2021, Aleksander Wasyluk

Spotkanie z laureatami i jurorami konkursu fotograficznego OrthPhoto Awards

Organizatorzy konkursu OrthPhoto Awards w ramach wydarzeń dodatkowych zorganizowali spotkanie z laureatami i jurorami konkursu fotograficznego.
14 sierpnia 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Słowo o Krzyżu

Chociaż każdy czyn i cud Chrystusa są nadzwyczajne, Boskie, zadziwiające, to najbardziej zadziwiający jest Jego czcigodny Krzyż
13 sierpnia 2021, tłum. Paulina Sacharczuk

Krzyż. Wezwanie do niemożliwego

Krzyż, centralny symbol chrześcijaństwa, wrogom religii wydaje się czymś nie tyle niezrozumiałym i obcym, co wręcz nierealnym, zmyślonym, urojonym. "Religia niewolniczej cierpliwości, nieziemskiej zapłaty i niezachwianej odporności na zło"- oto ciągle powtarzane oskarżenia pod adresem chrześcijaństwa.
12 sierpnia 2021, Aleksandra Jarosławska

Pielgrzymka kajakowa do Supraśla

Wraz z pielgrzymami płynęli Ojcowie - Mikołaj i Michał Ostapczukowie.
12 sierpnia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Nadal tego nie mamy

Mamy problemy, nawet uporczywe grzechy, ale mimo to wierzymy, że jesteśmy dobrymi ludźmi, uczciwymi, a nawet przyzwoitymi ludźmi. Mamy głęboką i fundamentalną wiarę w naszą własną dobroć, którą potwierdzamy sobie porównując się z grzechami innych.
11 sierpnia 2021, orthodox.pl

Zmarł ks. mitrat Mikołaj Kiełbaszewski

Ks. Mikołaj był wieloletnim proboszczem parafii Zaśnięcia Bogurodzicy w Kleszczelach i dziekanem okręgu kleszczelowskiego Diecezji Warszawsko – Bielskiej.
11 sierpnia 2021, Michał Gołub

Uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Bogurodzicy

Na zakończenie uroczystości przy radosnym śpiewie „Axios” (Godny) osobom szczególnie zasłużonym w odbudowę monasterskiej cerkwi Zwiastowania wręczone zostały ordery św. Marii Magdaleny.
|<  <<  <  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35    >  >>  >|