Aktualności

03 lutego 2022, Ks. Jarosław Biryłko

Remont stolarki okiennej we Wrocławiu

Z inicjatywy i błogosławieństwa abp. Jerzego, ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej, w 2021 roku trwały prace przy renowacji zabytkowej stolarki okiennej wraz z witrażami w cerkwi Katedralnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu.
03 lutego 2022, Ks Jarosław Biryłko

Remont Cerkwi w Bobolicach

Z błogosławieństwa abp. Jerzego, ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej, w 2021 roku trwały kolejne etapy prac przy zabytkowej Cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Bobolicach.
03 lutego 2022,

Żywoty Zosimy, Amoniusza z Egiptu i Jakuba Pustelnika

Synaksarion. Żywoty świętych Cerkwi Prawosławnej spisane na Świętej Górze Atos przez Hieromnicha Makarego z monasteru Simonopetra.
03 lutego 2022, tłum. Gabriel Szymczak

Kamień rzucony w Boga i bliźniego

Wola jest darem od Boga dla nas. Ci, którzy wypaczają nauczanie Kościoła i mówią, że Bóg chce, abyśmy byli Jego niewolnikami, abyśmy robili wszystko, czego On chce – bez możliwości wyboru - są w błędzie.
03 lutego 2022, tłum. Stefan Dmitruk

O pokajaniu

List św. mnicha Maksyma Wyznawcy (ok. 580 – 662 r.), którego dzisiaj liturgicznie wspominamy, o roli i znaczeniu pokajania.
02 lutego 2022, tłum. Gabriel Szymczak

Kiedy zbliża się koniec - cisza

To nie machinacje rządów i tajemna kabałap wyznaczają ostatnie dni. To, że zło staje się bardziej widoczne, jest wtórnym skutkiem „zbliżania się” Chrystusa. Wydarzenia ludzkie w żaden sposób nie wyznaczają Bożego terminu.
01 lutego 2022, tłum. Gabriel Szymczak

Kto bardziej zasługuje na Królestwo?

Jeśli ktoś wierzył w Chrystusa, starał się prowadzić cnotliwe życie, regularnie się spowiadał, a jednocześnie szczerze żałował, to czy jest tak ważne, czy przed śmiercią otrzyma rozgrzeszenie, czy nie?
31 stycznia 2022, tłum. Jakub Oniszczuk

Boska rada

Bóg Izraela jest przedstawiony jako król na tronie, panujący nad Swoim stworzeniem. Istoty anielskie są wtedy częścią Jego królewskiego dworu, Boskiej rady, której On przewodniczy.
30 stycznia 2022, tłum. Gabriel Szymczak

Nauczyć się modlitwy serca

Nie ma znaczenia, jaki rodzaj pasji doprowadza cię do szału: zazdrość, gniew, pożądanie, chciwość, egoizm - czy nawet depresja lub rozpacz. Wszystkie pasje mogą nas nauczyć modlitwy, jeśli naprawdę chcemy od nich się uwolnić i naprawdę chcemy się modlić.
29 stycznia 2022, tłum. Justyna Pikutin

Mądrość z Góry Athos

Pouczenia Starca Józefa Hezychasty o miłości i gniewie
|<  <<  <  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32    >  >>  >|