Aktualności

10 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Duma pod płaszczykiem zaufania

Jako duszpasterz często odczuwam napięcie w życiu tych, którymi się opiekuję. A jedną z największych pokus, z jakimi się spotykam, jest chęć szybkiego rozwiązania tego napięcia poprzez zaproponowanie rozwiązań, które dla mnie mają sens.
09 lipca 2021, Piotr Sterlingow

Nowość wydawnicza: Modlitewnik

Staraniami Parafii śww. app. Piotra i Pawła w Siemiatyczach ukazał się nowy Modlitewnik w języku cerkiewnosłowiańskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.
09 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Rozwiązać problemy świata

To wielka pokusa, aby zobaczyć otaczający nas świat i próbować go naprawić. Widzimy kłopoty, próby, cierpienia - i próbujemy zastosować naszą ludzką logikę w produktywny sposób, aby rozwiązać jak najwięcej problemów.
08 lipca 2021, orthodox.pl

Nie żyje ks. mitrat Bazyli Roszczenko

Zmarł emerytowany proboszcz parafii w Narwi i dziekan okręgu narewskiego Diecezji Warszawsko – Bielskiej, były rektor Wyższego Prawosławnego Seminarium Duchownego w Jabłecznej.
08 lipca 2021, ks. Mariusz Jurczuk

Święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce

Świąteczny dzień zainaugurowała uroczysta procesja ulicami Hajnówki.
08 lipca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Dlaczego spotykamy w swoim życiu takich, a nie innych ludzi?

Spotykani przez nas ludzie zawsze są naszym odzwierciedleniem. Każdy spotkany przez nas człowiek - to możliwość zobaczenia siebie i swoich słabości z innej perspektywy.
07 lipca 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Słowo świętego Efrema Syryjczyka o modlitwie

Modlitwa jest wielkim orężem, nieubożejącym skarbem, nigdy nie wyczerpanym bogactwem, cichą przystanią, podwaliną ciszy; korzeniem, źródłem i matką tysięcy dóbr jest modlitwa.
06 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Uchronić się przed urazą

Czasami przed wygłoszeniem kazania w cerkwi chcę po prostu milczeć przez chwilę. Aby ta cisza stała się dla każdego z nas pytaniem: kim jestem? Kim naprawdę jestem? Co ja dzisiaj robię w tej ciemnej cerkwi, pośród setek podobnych poszukiwaczy?
05 lipca 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Dwaj Świadkowie Chrystusa

Chrześcijaństwo, poczynając od Nowego Testamentu i dalej, widziało Boże Objawienie w samej osobie Jezusa Chrystusa. To Chrystus jest Prawdą. Tak więc jedyną drogą do poznania Boga jest poznanie Chrystusa.
04 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Moc, by czynić po ludzku niemożliwe

Jest specjalna modlitwa, którą wszyscy znacie na pamięć. Służy jako codzienne przypomnienie o tym, jak wielką sprawą jest Duch Święty w życiu prawosławnego chrześcijanina.
|<  <<  <  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26    >  >>  >|