Aktualności

11 listopada 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Miłując wroga

Bądź miły, bądź miłosierny, kochaj wroga. Ale czy to jest możliwe? Tak, absolutnie jest możliwe, dzięki mocy łaski Bożej i naszej chęci traktowania siebie nawzajem jako osób stworzonych na obraz i podobieństwo Boga.
10 listopada 2021, tłum. Justyna Pikutin

Komu wierzyć?

Nastały czasy, w których potok informacji, wylewanych na człowieka, stał się tak obfity i pełen sprzeczności, że coraz częściej pojawia się pytanie: Komu wierzyć?
09 listopada 2021, monaster-suprasl.pl

Ruszyły kolejne Supraskie Środy

09 listopada 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Kim jest twój Łazarz?

Przypowieść o Łazarzu i bogaczu - to trudny fragment; widzimy bogatego człowieka w mękach piekielnych, błagającego o ulgę, o ostrzeżenie swojej rodziny przed nadchodzącą zagładą. Żadna prośba nie zostaje jednak przyjęta. Gdzie jest miłosierdzie Boże?
08 listopada 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Ciało Boga

Wszystkie te jasne stwierdzenia, że Jahwe, Bóg Izraela, był widziany i współdziałał z ludźmi w cielesnej formie, są połączone ze stwierdzeniami, że nikt nie może widzieć Boga i żyć.
07 listopada 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Ból prowadzący do radości

„Wybacz mi”, które pochodzi z serca zbolałego z powodu błędu, burzy twardy mur oddalenia i wrogości, i jednoczy to, co zostało podzielone. Dlatego nie jest to ani łatwe, ani bezbolesne. Bo łatwe i bezbolesne „wybacz” nie jest w stanie zburzyć murów.
06 listopada 2021, tłum. Justyna Pikutin

Liturgia nigdy się nie kończy

Gdy Chrystus oblewa swą obecnością serce człowieka, to przezwycięża wszystko na świecie. U człowieka, który odkrył w sobie Chrystusa, wszystko inne schodzi na drugi plan. I jeśli ktoś jest temu “winien” - to tylko Bóg.
05 listopada 2021, Andrzej Charyło

Szkolenie „Lider z umiejętnościami medialnymi”

W Akademii Supraskiej w dniach 22-23 października odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyła młodzież z diecezji białostocko-gdańskiej, warszawsko-bielskiej i przemysko-gorlickiej.
05 listopada 2021, Jakub Oniszczuk

Walne Zgromadzenie Bractwa w Siemiatyczach

Diecezjalne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
05 listopada 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Boży pokój jest wielkim skarbem

Kiedy jesteśmy w pokoju z Bogiem, jesteśmy także w pokoju z innymi ludźmi. Przestajemy postrzegać innych jako naszych wrogów i zamiast tego postrzegamy ich jako naszego Boga: „Jeżeli widziałeś swojego brata lub siostrę, widziałeś Pana, Boga swego”.
|<  <<  <  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19    >  >>  >|